مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از تجهیز اماکن تاریخی و گردشگری یزد به راهنمای گردشگری صوتی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۱۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲ 19 June 2022

«احمد آخوندی» در این باره گفت: راهنمای گردشگری صوتی آوایار در جاذبه‌های تحت پوشش این اداره‌کل، تاریخ میراث یزد را برای بازدیدکنندگان روایت می‌کند.

وی افزود: آوایار راهنمای گردشگری صوتی اماکن، در دو زبان فارسی و انگلیسی است که روایت مربوط به هر جاذبه را به شکل کامل به بازدیدکننده ارائه می‌دهد.

آخوندی توضیح داد: طی تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت آوایار صنعت و با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد جاذبه‌های گردشگری این شهر جهانی به سیستم راهنمای گردشگری صوتی تجهیز شد.

به گفته وی، تاکنون مسجد جامع یزد، خانه‌ی لاری‌ها و زندان اسکندر به راهنمای گردشگری صوتی تجهیز شده‌اند. همچنین راهنمای صوتی تور پیاده‌روی بافت تاریخی برای بازدیدکنندگانی که علاقه به گردش در این شهر دارند؛ فرصتی فراهم کرده تا با اسکن کردن کیو آر کد تابلوهای نصب‌شده در مسیر، گوشه و کنار این بافت تاریخی بهتر بشناسند، این مسیر پیاده‌روی از گذر صراف‌ها در خیابان مسجد جامع آغازشده و در خانه لاری‌ها به اتمام می‌رسد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تأکید کرد: علاقه‌مندان همچنین می‌توانند در سایر جاذبه‌های این شهر یزد اعم از میدان امیر چخماق، آتشکده، دخمه زرتشتیان و همچنین بناهای تاریخی 19 استان دیگر ایران، با نصب اپلیکیشن و اسکن کیو آر کدها به روایت‌های تاریخی این آثار گوش دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی یزد، آخوندی با اشاره به اینکه اپلیکیشن آوایار، تلفن همراه بازدیدکننده را به یک راهنمای تور شخصی تبدیل می‌کند تا بتوانند در حین بازدید از آثار دیدنی یزد از داستان‌های آن‌ها لذت ببرند، تصریح کرد: این راهنمای گردشگری صوتی به بازدیدکنندگان کمک می‌کند با سرعت دلخواه خود در یزد و بسیاری از شهرهای ایران از جاذبه‌های توریستی و موزه‌ها بازدید کنند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار