نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی موارد برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز از آب شرب استفاده می‌شود و این در حالی است که هیچ راهکاری برای مدیریت پساب فاضلاب یزد وجود ندارد.
کد خبر: ۱۰۶۱۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۸ 13 August 2022

به گزارش ایرنا، محمدصالح جوکار روز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد افزود: پساب فاضلاب شهری رها شده است و این در حالی است که می تواند برای فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد و حتی شهرداری‌های شهرستان‌های استان خواستار استفاده از پساب فاضلاب هستند.

وی با بیان اینکه توزیع کمّی آب به صورت متعادل انجام نمی شود و برخی مجتمع‌ها و تک واحدهای مسکونی از پمپ آب استفاده می کنند، گفت: اگر همین فشار متعادل آب در محلات شهر رعایت شود، بهتر می‌توان آن را مدیریت کرد.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مدیریت آب در مجتمع‌های بزرگ مسکونی، یادآور شد: مجتمع‌های بزرگ در استان و شهر یزد در حال ساخت است که اگر برای این ساختمان‌ها منبع‌های آب طراحی شود، در طول سال می‌توانند آب‌ باران را در خود ذخیره و برای فضای سبز مورد استفاده قرار دهند.

جوکار همچنین با انتقاد از وضعیت بلاتکلیف منطقه ویژه اقتصادی شهرستان اشکذر پس از ۱۸ سال، افزود: شورای عالی مناطق آزاد جلساتی در این زمینه تشکیل نمی‌دهد تا این کار به نتیجه برسد و باید از سوی استان تعین تکلیف این منطقه ویژه مطالبه شود.

وی ادامه داد: در ارتباط با شهرک صنعتی زارچ و ندوشن ۶ سال است که کاری انجام نشده، هر چند ایجاد شده ولی کسی رغبت سرمایه‌گذاری در این مناطق ندارد، اگر ناحیه صنعتی برای جایی تعریف می‌ شود، هدف توسعه و پیشرفت آن مناطق است و باید برای جذب سرمایه گذار نیز در این زمینه برنامه ریزی شود.

جوکار اظهار داشت: اگر امروزه کسی رغبت به سرمایه‌گذاری نمی‌کند به این خاطر است که در یزد یا شهرستان‌های دیگر به آنها زمین داده می‌شود و همین مسئله سبب دور شدن آنها از نواحی دوردست برای سرمایه‌گذاری شده است، پس باید امتیازاتی به این افراد داده شود تا تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار