سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: یزد جزء پنج استان برتر در همه حوزه های درمانی است و به عنوان قطب درمان کشور محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۸۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۷ 25 September 2023

 

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، سید مهدی هاشمی باجگانی با اشاره به اینکه یزد به یکی از بهترین قطب‌های درمان و خوش نام در زمینه پزشکی تبدیل شده است افزود: یزد نسبت به سایر استان‌ها در حوزه درمان وضعیت بسیار مناسبی دارد.
وی اظهار داشت: استان یزد در شاخص نسبت تخت به جمعیت،تعداد بیمارستان‌ها ،تعداد پرستار و کارکنان بیمارستانی و تجهیزات پزشکی یکی از استان های برتر در سطح کشور است.

دکتر هاشمی باجگانی خاطر نشان کرد: درحال حاضر هدف گذاری ما از بیمارستان‌های معمولی به سمت بیمارستان‌هایی با اهداف تخصصی و فوق تخصصی پیشرفته نظیر بیمارستان فوق تخصصی پیوند با ۷۰ درصد پیشرفت، بیمارستان سرطان تامین اجتماعی و بیمارستان پیوند کلیه است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: دارا بودن ۲۰ مجله علمی - پژوهشی و وجود ۲۰ مرکز دانش بنیان با محوریت سلامت از موفقیت‌های دانشگاه است.

وی با اشاره به ارائه طرح‌های مختلف در زمینه جوانی جمعیت گفت: قرارگاه استانی جوانی جمعیت در سطح استانداری تشکیل شده و در سازمان‌های مختلف از جمله دانشگاه، به صورت مستمر،نشست های قرارگاه دانشگاهی جوانی جمعیت برگزار می شود و امیدواریم در آینده شاهد نتایج آن در جامعه باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار