کد خبر: ۳۵۸۷۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷ 11 January 2017
به گزارش تابناک یزد، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه طرح ساماندهی دستفروشان در یزد آغاز شد، از ایجاد شب بازار در پایانه‌های اتوبوسرانی درون‌شهری یزد خبر داد.

سپنتا نیکنام  با اشاره به اینکه ساماندهی دست فروشان یکی از مسائلی بود که به صورت ویژه در دستور کار کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد قرار گرفت اظهار داشت: حضور دست‌فروشان در نقاط مختلف شهر سبب مشکلاتی از جمله سد معبر بود که سبب نارضایتی مردم شده بود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، پراکندگی حضور دستفروشان مشکلات دیگری از جمله ایجاد جلوه نامناسب در ظاهر شهر را هم به دنبال داشت و به همین دلیل در کمیسیون به دنبال ارائه راهکاری برای برطرف کردن این مشکلات بودیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به فعالیت گسترده این افراد و عدم امکان جلوگیری از حضور آنها در سطح شهر، راهکار مناسب برای برطرف کردن این مشکلات، ساماندهی دست‌فروشان بود که هم مشکلات شهر را در این حوزه برطرف کند و هم از ایجاد مشکل در کار آنها جلوگیری شود.

نیکنام عنوان کرد: در این راستا پس از بررسی‌های صورت گرفته، بهترین مکان برای ساماندهی دست‌فروشان ایستگاه‌های اتوبوس‌های درون شهری بود که در هنگام شب و تعطیلی کار اتوبوس‌ها، به استفاده دست فروشان اختصاص پیدا می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر و در فاز نخست این طرح، دو پایانه حمل و نقل درون‌شهری یزد برای حضور شبانه دستفروشان و شب بازار یزد خط کشی شده و تدابیر لازم برای حضور دست فروشان در این پایانه‌ها فراهم شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: با توجه به اینکه اقدامات لازم در این زمینه انجام شده، از این به بعد از حضور دست‌فروشان در سطح شهر جلوگیری به عمل می‌آید تا شاهد هرچه بهتر شدن روند اجرای این طرح و برطرف شدن مشکلات ناشی از عدم اجرای آن باشیم.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار