کد خبر: ۳۵۸۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۹ 11 January 2017
به گزارش «تابناک یزد»، رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد مشارکت صنایع بزرگ را در عبور از پیک تابستان 95 موفق ارزیابی کرد و از صرفه‌جویی و منافع اقتصادی این برنامه ها خبر داد.

فاطمه زارع رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به منافع اقتصادي اجراي طرح‌های پيك سايي برای صنعت برق کشور، اظهار داشت: به‌منظور ایجاد یک مگاوات برق در محل مصرف باید حدود 1.5 برابر نیروگاه ایجاد کنیم و با توجه به کاهش 80مگاواتی این شرکت در روز، پیک شبکه سراسری برای پاسخگویی به این نیاز،سالانه 255 ميليارد ريال هزينه به صنعت برق تحميل می‌شد.
وی در ادامه با بیان این‌که با افزايش دما و روند افزايش مصرف برق، اجراي برنامه‌های مديريت بار و پيك¬سايي در دستور كارگروه مديريت مصرف این شرکت قرار گرفت؛ افزود:به همين منظور طرح‌های ذخيره عملياتي صنايع، تعطيلات و تعميرات صنايع، برنامه شناورسازی پيك صنايع بزرگ، به‌کارگیری مولد اضطراري صنايع با همکاری صنایع بزرگ استان انجام شد.
زارع اجرای طرح ملي ذخيره عملياتي را از سال 93 باهدف كنترل ومدیریت بار در دو ماه تير و مرداد عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح، دستاوردهايي نظير: پيك سايي،كاهش هزينه هاي بهره برداري و توليد و افزايش قابليت اطمينان شبكه برق را در برداشته است و با اجرای طرح پاداش 32 هزار میلیارد ریالی به صنایع همکار پرداخت‌شده است.
وی ادامه داد: در طرح ذخیره عملیاتی حداكثر همكاري صن ايعاستان به ميزان 142 مگاوات در روز 20تيرماه اتفاق افتاد که همكاري در روز 30 تيرماه نیز (روز پيك شبكه سراسري) 71 مگاوات بود.
رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد طرح تعطيلات و تعميرات صنايع را به‌ عنوان يكيديگر از برنامه‌های اجرایی برای مديريت بار صنايع در بازه زماني 15 خردادتا 15 شهريور برشمرد و تصریح کرد: در این طرح هم با تخفیف 8 هزار میلیارد ریالی به صنایع همکار، حداكثر كاهش با ردر روز پيك شبكه سراسري 11مگاوات و مقدار انرژي صرفه‌جویی شده در مدت اجراي طرح، بیش از 6 میلیون و 800 هزار کیلووات ساعت بود.
زارع با اشاره به این‌که در طرح برنامه شناورسازی پيك صنايع بزرگ با استناد به بند 2 شرايط عمومي تعرفه‌های برق، اظهار کرد: پس از طرح و بررسي موضوع در کمیته کاهش پیک‌بار، ساعات پيك اين صنايع، در دو ماه تير و مرداد به 8 ساعت افزایش‌یافت و براي حفظ 1460ساعت پيك در كل سال، درماه‌های فصل پاييز صفر در نظر گرفته شد و با اجراي اين طرح، انگيزه مشتركان براي شركت در برنامه‌های مديريت بار افزايش يافت.
وی همچنین، ازاجرای طرح به‌کارگیری مولد اضطراري صنايعبا هماهنگي مجتمع چادرملو و استفاده از پتانسيل نيروگاه 25 مگاواتياين شركت براي كنترل و مديريت اوج بار خبر داد و افزود: در اين راستا اين شركت با توليد بيش از 1600 مگاوات ساعت در دو ماه تير و مرداد دربرنامه مديريت بار شبکه برق استان شرکت کرد.
.

وی در پایانضمن قدردانی از هماهنگی و همکاری صنایع بزرگ استان در مدیریت و کنترل پیک تابستان 95، اظهار امیدواری کرد: صنایع بزرگ استان با برنامه¬ریزیو مدیریتتجهیزات وهماهنگی برنامه‌های تعمیرات خود در ایام اوج بار،برای عبور از پیک‌بار 96 نیز همکاری و این شرکت را برای استمرار تامین برقو پایداری شبکه یاری نمایند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار