کد خبر: ۴۷۶۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰ 12 August 2017
به گزارش «تابناک یزد»؛مدیرکل راه آهن یزد گفت: با بهره برداری از محورهای جدید راه آهن یزد، قطار یزد ـ مشهد هر روزه می‌شود.

 سید مصطفی داودی با اشاره به تاخیر قطارهایی که مبدأ آن از یزد است، اظهار داشت: تاخیر این قطارها اکنون به زیر دو دقیقه رسیده و در مجموع ۸۰ درصد قطارها در زمان مقرر حرکت می‌کنند و تنها چند مورد تاخیر سبب شده میانگین تاخیر قطارهای مبدأ یزد به دو دقیقه برسد.

وی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم این میزان تاخیر به صفر برسد و تاکنون نیز وضعیت نسبت به قبل شرایط بسیار بهتری پیدا کرده است.

داودی با اشاره به اینکه روزانه ۱۲۰ رام قطار در مسیر راه آهن یزد حرکت می کند، افزود: در حال حاضر امکان افزایش این قطارها وجود ندارد اما با بهره برداری از محورهای جدید، ظرفیت خطوط آزاد و امکان افزایش قطارها فراهم می‌شود.

مدیرکل راه آهن یزد ادامه داد: با تحقق این امر، قطار یزد ـ مشهد نیز همه روزه خواهد شد و به این مطالبه مهم مردم پاسخ داده می‌شود.

وی در مورد نوسازی واگن‌های یزد نیز بیان کرد: جدیدترین قطارها تحویل راه آهن یزد شده و ۹۰ درصد مسافران نیز از شرایط رضایت داشتند و امیدواریم بتوانیم به زودی بقیه واگن‌ها و قطارهای یزد را نوسازی کنیم.

داودی از تخلیه و بارگیری ۷ میلیون تن بار در راه آهن یزد خبر داد و اظهار داشت: در مجموع در سال جاری ۲۶ میلیون تن بار در محور راه آهن استان یزد حمل شده که هفت میلیون تن آن در همین استان بارگیری یا تخلیه شده است و استان یزد در این زمینه با فاصله دو برابری از راه آهن دوم، رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جهانی شدن شهر یزد عنوان کرد: موافقیم که ایستگاه راه آهن یزد، شرایط مناسبی برای ورود گردشگران ندارد و در صدد بهبود این فضا هستیم.

داودی بیان کرد: برای مرمت ایستگاه و افزایش فضاهای خدماتی نیاز به ۶۰ میلیارد ریال اعتبار است که قرار است نیمی از این میزان توسط شرکت راه آهن و نیمی از آن توسط استانداری یزد تامین شود که در صورت تامین، ظرف مدت دو سال طرح اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: طرح های لازم انجام شده و موافقت نامه شرکت راه آهن نیز دریافت شده است و امیدواریم با همکاری مسئولان استان به زودی بتوانیم شاهد آغاز اجرای طرح اصلاح راه آهن یزد باشیم.

داودی در مورد صحبت هایی که در زمینه خارج شدن ایستگاه راه آهن از یزد می شود نیز بیان کرد: این اقدام چندان عاقلانه نیست زیرا راه آهن به دنبال ایجاد خدمات ارزان برای سفر مردم است در حالی که اگر راه آهن به خارج از شهر منتقل شود، مردم باید هزینه بسیاری برای رسیدن به راه آهن متحمل شوند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار