مرحله دوم « مهر عاطفه ها » روز چهارشنبه، 19مهر ماه 1396 همزمان با سراسر کشور با شعار « مهر در انتظار همدلی» در مدارس استان یزد آغاز شد.
کد خبر: ۵۰۷۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰ 11 October 2017
به گزارش «تابناک یزد»امروز، بوی مهر عطوفت در مدارس استان یزد می پیچد و عطر و طروات آن دانش آموزان نیازمند و محروم را شاداب می کند، امروز، روز بارش باران محبت و عطوفت، ایثار، عشق به همنوعان، یتیمان و خدمت به محرومان و مستمندان است.
در میان جمعیت دانش آموزی، افرادی هستند که نیاز به یاری دیگران دارند پس بجاست به یاری آنان بشتابیم و چه نامهربانانه است که از این موضوع به سادگی عبور کنیم بلکه باید آنان را مانند فرزندان خود مورد مهر و محبت قرار دهیم.
امام صادق(ع) می فرماید: هرکس که مؤمنی را خوشحال کند، خداوند در قیامت او را شادمان می سازد و به او می گوید: هرچه دوست داری بخواه؛ زیرا بی تردید تو کسی هستی که دوست داشتی، دوستان خدا را در سرای دنیا شاد سازی.
هر سال و در آستانه آغاز سال تحصیلی، جشن عاطفه ها با هدف جمع آوری کمک های مردمی برای دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت در سراسر کشور برگزار می شود، اما امسال به علت تقارن جشن عاطفه ها با ماه محرم، عنوان آن به مهر عاطفه ها تغییر یافته است که مرحله نخست آن روز های 23 و 24 شهریورماه گذشته در سراسر کشور برگزار شد.
این جشن فرصتی برای شاد کردن دانش آموزان نیازمند و محرومی است که آنها هم پای دوستان و همکلاسی های خود بدون کمبودی در سر کلاس درس حاضر شدند.
مردم نوعدوست و نیکوکار یزد امتحان خود را در امور خیر پس داده اند و در زمینه های کارهای خیر در کشور پیشتاز هستند و امروز هم نیازمندان منتظر دستان سخاوتمند آنهاست.
امروز مدارس استان یزد به باغ عاطفه ها مبدل شدند و دانش آموزان گل های این باغ با دلی پر از مهر و محبت به یاری همکلاسی خود می شتابند تا شاهد چشمان پر از غم آنان در راه علم و تحصیل نباشند.
استان یزد 240 هزار دانش آموز دارد که حدود هفت هزار نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد بهره مند هستند که برای ادامه تحصیل خود چشم انتظار کمک های مردم نوعدوست این استان هستند.
مسئول روابط عمومی کمیته امداد امام (ره) یزد امروز به خبرنگار ایرنا گفت: مرحله دوم مهر عاطفه‌ها در 2 هزار و 300 مدرسه این استان آماده دریافت کمک های مردمی به دانش آموزان نیازمند است.
مهدی نشاسته گر، افزود: کمک‌های جمع آوری شده در هر مدرسه بین دانش آموز همان مدرسه یا همان منطقه توزیع می‌شود.
وی همچنین از توزیع 65 هزار پاکت در مدارس برای جمع آوری کمک‌های مردمی در این استان خبر داد و تصریح کرد: اولیای دانش آموزان می توانند از این طریق به دانش آموزان نیازمند کمک کنند.
وی اظهار کرد: در مرحله نخست 460 پایگاه در فروشگاه های زنجیره ای، پمپ بنزین ها، پایانه های مسافربری، ایستگاه راه آهن، پلیس راه، بازارچه های محلی، کارخانه ها و سایر مکان های های تجاری و اقتصادی برای جمع آوری کمک های مردمی دایر شده بود.
نشاسته گر بیان کرد: همچنین 30 مرکز نیکوکاری و اداری کمیته امداد امام (ره) استان یزد آماده جمع آوری کمک های مردمی است.
وی با بیان اینکه در مرحله نخست پنج میلیارد ریال جمع آوری شد و گفت: مردم خیر استان می توانند در حد توان خود و هنگام تهیه لوازم و نوشت افزار موردنیاز برای فرزندان خود سهمی را هم برای دانش آموزان نیازمند اختصاص دهند.
وی با بیان اینکه استفاده از روش های نوین و الکترونیکی هم در جمع آوری وجوه جشن عاطفه ها در نظر گرفته شد،تاکید کرد: مردم استان می توانند با شماره گیری آنی پرداخت کمیته امداد #035*8877* با تلفن همراه، با وارد کردن مبلغ و کد استان یا شهرستان در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.
سال گذشته مردم نیکوکار یزد 15 میلیارد و 540 میلیون ریال در جشن عاطفه ها اهدا کردند که به دلیل رشد 90 درصدی کمکهای نقدی در این رویداد ، استان موفق به کسب رتبه نخست کشوری شد.
کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال 1357 فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و 38 سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
هم اکنون 49 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد هستند.
استان یزد بر پایه سرشماری سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد که 85درصد در شهرها و بقیه در مناطق روستایی و آبادی ها زندگی می کنند.
منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار