کد خبر: ۵۲۳۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲ 13 November 2017

به گزارش «تابناک یزد»مدیر کل گمرکات استان یزد با اشاره به افزایش اختیارات این گمرکات برای حمایت از تولید داخلی، اظهار کرد: واحدهای تولیدی معتبر می‌توانند کالای خود را بدون پرداخت حقوق ورودی و با نگهداری بخشی از کالا به عنوان وثیقه ترخیص کنند .

«مهرداد پیرحیاتی» با اشاره به بخشنامه جدید گمرک ایران، تصریح کرد: براساس این بخشنامه در اجرای جزء ۲ بند ت ماده ۳۸ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و به منظور حمایت از تولید داخلی و بهبود فضای کسب و کار و تسهیل در تشریفات گمرکی برای واحدهای تولیدی معتبر با نگهداری بخشی از کالا به عنوان وثیقه حقوق ورودی به این گمرکات تفویض شده است .

وی خاطرنشان کرد: تعیین و تشخیص واحدهای تولیدی معتبر و مواد اولیه و قطعات مورد نیاز در واحدهای تولیدی بر اساس پروانه بهره‌برداری مشروط به داشتن حداقل ۵۰ نفر کارگر بیمه شده است .

پیرحیاتی با بیان این که حداکثر مهلت استفاده از این تسهیلات و نگهداری بخشی از کالا به عنوان وثیقه حقوق ورودی سه ماه است به طوری که از 15 بهمن سال جاری تجاوز نکند، ادامه داد: ترخیص درصدی کالا صرفاً جهت کالاهای وارداتی توسط واحدهای تولیدی که در خط تولید یا در محصول تولید شده در واحدهای مزبور مورد استفاده قرار می‌گیرد و رأسا توسط واحدهای تولیدی مزبور وارد می‌شوند، تعلق می‌گیرد.

پیرحیاتی افزود: در صورتی که محموله‌های وارده طی چند بارنامه از نظر ترکیب اقلام، تعداد، ارزش مشابه باشند گمرک می‌تواند کل کالای یک یا چند محموله را به عنوان وثیقه حقوق ورودی در گمرک نگهداری و محموله‌های دیگر را به صورت نسیه ترخیص کند.

مدیر کل گمرکات استان با اشاره به این که متقاضی برای بهره‌مندی از این تسهیلات نباید در زمره بدهکاران موضوع ماده ۷ قانون امور گمرکی باشد، در پایان خاطرنشان کرد: هزینه‌های گمرکی و همچنین هزینه‌های متعلقه، عوارض، مالیات ارزش افزوده به کالاهای ترخیص شده و باقیمانده کالای نگهداری شده در گمرک برای مدتی که مجوز صادر شده و همچنین جریمه‌های متعلقه موضوع مواد ۱۰۸ و ۱۰۹ قانون امور گمرکی باید نقداً پرداخت شود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار