نفر چهل و پنجم شورای شهر یزد:
علی اصغر باقری، نفر چهل و پنجم انتخابات شورای شهر یزد که شکایت او به دیوان عدالت اداری منجر به تعلیق عضویت سپنتا نیکنام شد با ارسال تکذیبه و همچنین ویدوئویی روند شکایتش از عضو زرتشتی شورای یزد را توضیح داد.
کد خبر: ۵۲۷۸۴۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۱ 22 November 2017
به گزارش «تابناک یزد»علی اصغر باقری، نفر چهل و پنجم انتخابات شورای شهر یزد که شکایت او به دیوان عدالت اداری منجر به تعلیق عضویت سپنتا نیکنام شد با ارسال تکذیبه و همچنین ویدوئویی برای اعتمادآنلاین روند شکایتش از عضو زرتشتی شورای یزد را توضیح داد. او اظهارات غلامعلی سفید، رئیس شورای شهریزد که در گفتگو با اعتمادآنلاین اعلام کرده بود «نفر 45 شورای شهر یزد از جانب گروه افراطی مامور شکایت از سپنتا نیکنام شده بود» را تکذیب و گفت که به خاطر ترس از خدا شکایت کرده است.
 او که در یزد به «جمعه نامه»هایش شهرت دارد در این تکذیبه طوماری را که 11 سال پیش در نماز جمعه یزد جمع‌آوری کرده، دلیل دلخوری غلامعلی سفید دانست و تاکید کرد: «در طول 38 سالی که نماز جمعه می روم شاید صدها طومار در موضوعات مختلف تهیه شده باشد و بنده حدود 11 سال پیش یکبار در تهیه طومار پیشنهادی، مشارکت داشتم که برکات زیادی داشت ولی به مذاق آقای سفید خوش نیامد.» علی اصغر باقری همپنین اظهارت رئیس شورای شهر یزد درباره اینکه او «علیه شخصیت‌های یزدی از جمله مرحوم صدوقی نیز در نماز جمعه مطلب پخش می‌کند» را تکذیب و از غلامعلی سفید خواست «یک مورد بیاورد که مطلبی علیه ایشان نوشته ام.»

ویدوئویی که این فعال سیاسی یزدی ارسال کرده  نشان می دهد او قبل از انتخابات نیز به دنبال حذف نماینده زرتشتیان از شورای شهر بوده است.
در این ویدئوی انتخاباتی، علی اصغر باقری که به «حسین الله کرم یزد» نیز شهرت دارد می گوید: «اسلامیت شورای شهر را باید جدی گرفت و نباید به اسلامیت شهر خدشه ای وارد شود. با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق مردم یزد مسلمان هستند و اقلیت هایی که هستند بعضا کمتر از یک درصد هستند لذا اینها هیچ جایگاهی ندارند که بخواهند در شورای شهر باشند. جدای از آن شورای محترم نگهبان هم اخیرا اعلام کرده که اینها حقی که در نامزدی شورای شهر باشند را ندارند و تبصره ای در مصوبه سال 1375 بوده که آن تبصره ملغی اعلام شده و با توجه به اصل 4 قانون اساسی هر کس عضویت اقلیت زرتشی را برای شورای شهر یزد را بپذیرد خودش مجرم است، آن کسی که رای را بشمارد نیز تخلف کرده و این قضیه باید تمام شده تلقی شود.»  

متن تکذیبه علی اصغر باقری  که برای اعتمادآنلاین ارسال کرده در زیر آمده است

موضوع: تکذیب مطالبی که مورخ 19 آبان 96 آقای غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر در مصاحبه با اعتماد آنلاین به شماره 144944 علیه علی اصغر باقری مطرح و درج گردیده و دیگر رسانه‌ها بالتبع آن را پوشش داده اند.

با سلام: احتراماً اینجانب علی اصغر باقری در خصوص اتهامات کذبی که آقای غلامعلی سفید رئیس فعلی شورای اسلامی شهر یزد و رئیس سابق حزب منحله مشارکت یزد در مصاحبه با خبر اعتمادآنلاین بیان و در خبر شماره 144944 به تاریخ 19/8/96 آمده و دستمایه ای برای انعکاس این اکاذیب در دیگر رسانه ها بوده را تماماً تکذیب نموده و خواهان درج تکذیبیّه اینجانب بر اساس ماده 32 قانون مطبوعات در آن رسانه هستم.

توضیح اینکه اولا: همانطور که در حکم دیوان عدالت اداری پیداست طرف اصلی شکایت هیأت نظارت بر انتخابات استان یزد و فرمانداری یزد است و توقف فعالیت آقای سپنتا نیکنام تا تعیین تکلیف نهایی پرونده است. بنده از مسئولینی شکایت کرده که خلاف شرع و قانون عمل کردند و حتی خود آقای سفید در جلسه ماهیانه 7/7/96 در هتل ارگ تأیید کرد که تبصره یک ماده 26 قانون شوراها مجوزی برای ورود غیر مسلمان در شوراهای اسلامی نیست.

ثانیا: این شکایت بخاطر خودم بوده، بخاطر ترس از روزی است که در سوره 37  آیه 24 و سوره 76 آیه 10  و .. به آن متذکر شده ایم و اینجانب وابسته به هیچ گروه و جناحی نیستم و وابستگی به گروه افراطی که آقای سفید از آن نام بردند تداعی گر افراطیون فتنه88  است که شاید آقای سفید یادشان باشد چگونه با سبزپوشان در مسیر نماز جمعه یزد در حمایت از فتنه 88 سر و صدا به راه انداختند.

ثالثا:  در خصوص طومار در طول 38 سالی که نماز جمعه می روم شاید صدها طومار در موضوعات مختلف تهیه شده باشد و بنده حدود 11 سال پیش یکبار در تهیه طومار پیشنهادی، مشارکت داشتم که برکات زیادی داشت ولی به مذاق آقای سفید خوش نیامد.

رابعا: بیش از 6 سال از فوت مرحوم حاج شیخ محمد علی صدوقی می گذرد یک مورد بیاورند که مطلبی علیه ایشان نوشته ام. در زمان حیاتشان هم اگر انتقادی از مسوولین وقت داشتم باز بنده را بخاطر بی غل و غش بودن قبول داشتند و یک روز که به ملاقات گلایه ای نزدشان رفته بودم بعدا یکی از نزدیکانشان به این مضمون گفت: آقای صدوقی گفتند من پشت سر این باقری نماز می خوانم ولی پشت سر بعضی از این تملق گوها که اینجا می آیند نمی توانم نماز بخوانم.

خامسا: بنده هیچگاه دنبال اختلاف نبوده بلکه معتقد به این بوده و هستم که مخاطب امر به معروف و نهی از منکر فقط مردم کوچه و بازار نیستند، بلکه مسئولینی که طبق قانون در برابر ملت مسئولند را باید در اولویت قرار داد و انحرافاتشان را تذکر داد و از آنها مطالبه گری داشت، بنده این رویه را در زمان آقای احمدی نژاد هم داشتم.

سادسا: این گفته آقای سفید: «ایشان از طرف جناح افراطی برای شکایت از آقای نیکنام مامور شده بود.»  کاملاً کذب بوده و اگر آقای سفید  دلیل و مدرکی دارند ارائه نمایند. باز تأکید دارم نفع من از این شکایت بخاطر ترس از روزی است که در سوره 37  آیه 24 و سوره 76 آیه 10  و .. به آن متذکر شده ایم و علی رغم تهدیدها تا آخرین نفس به پای آن می ایستم. بنده در تبلیغات انتخاباتی با شرکت در آن برنامه مناظره ای علی رغم اینکه به ضررم بود غیرقانونی بودن داوطلبی اقلیت دینی برای شورای اسلامی شهر یزد را اعلام کردم.

سابعا: آقای موسوی بیوکی رئیس مجمع نمایندگان یزد در جلسه ماهیانه 7/7//96 اعلام کرد: یک سال قبل از انتخابات آیت الله وافی، نماینده  محترم خبرگان رهبری استان یزد با ارسال نامه ای به آقای تابش رئیس قبلی مجمع نمایندگان استان توجه ایشان را به فرمایش مورخ 12/7/58 امام خمینی )ره( در خصوص شوراهای اسلامی جلب و ایشان هم نامه را به شورای نگهبان می فرستد که منجر به ابطال تبصره یک ماده 26 می گردد. لذا شکایت بنده هیچ تغییری در ماهیت موضوع نداشته چون یک امر غیر شرعی و غیرقانونی بواسطه سرپیچی بعضی مسئولین از قانون اتفاق افتاده بوده و آنها بر اساس قانون ابطال شده ای عمل کردند که همان قانون هم مجوزی برای ورود
غیرمسلمان در شورای اسلامی یزد که بیش از 99 درصد آنان مسلمان هستند نبود. لذا بی تفاوتی در برابر این اتفاق غیرقانونی موجب خسارتهای معنوی و مادی برای شهر یزد بود و این شکایت پیشگیرانه بار مسئولیت را از شانه بسیاری برداشت و از این جهت بنده ذی حق می باشم؛ منتهی فرهنگ بدی که وجود دارد و شهید مطهری هم به شدت از آن گلایه دارند این است که عده ای برای قطار در حال سکون احترام قائلند ولی هنگامیکه همان قطار حرکت کرد به سمت آن سنگ پرتاب می کنند! در پایان این جمله از مرحوم حاج شیخ محمد علی صدوقی را به آقای غلامعلی سفید نسبت به خودم گوشزد نمایم که می گفتن: « ازغیبتها می گذرم ولی از تهمت ها نمی گذرم.»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار