کارت شهروندی یزد با مزیت های ویژه ارتباطی آنلاین ـ آفلاین و امتیازی ـ اعتباری در یزد رونمایی شد.
کد خبر: ۵۴۶۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴ 02 January 2018

به گزارش «تابناک یزد»، از طرح کارت شهروندی یزد که به صورت منحصر به فرد دارای دو مزیت ارتباطی آنلاین ـ آفلاین و امتیازی ـ اعتباری می باشد رونمایی شد.

مزیت ارتباطی آنلاین ـ آفلاین کارت شهروندی این امکان را به دارندگان آن می دهد که علاوه بر قابلیت معمول آفلاین، از طریق سامانه آنلاین متصل به کارت نیز در هر زمان، از موجودی و صورت حساب خود با خبر شوند. علاوه بر این مدیران سامانه قادرند، آخرین گزارش ها را به صورت آنلاین در اختیار داشته باشند.

همچنین مزیت امتیازی ـ اعتباری این کارت به گونه ای است که به شهروندان در ازای انجام برخی امور فرهنگی و اجتماعی، امتیاز اختصاص می یابد که در حساب کارت شهروندی ثبت می شود و شهروند قادر است امتیاز کسب شده را در خدمات تعریف شده مصرف کند.

خاطرنشان اینکه کارت شهروندی زیرساختی سخت افزاری و نرم افزاری، با پشتوانه بانکی است که شهروند می تواند به وسیله استفاده از کارت و سامانه آنلاین متصل به آن، از خدمات موجود در بستری جامع استفاده کند.

کارت شهروندی، به عنوان بستری امن، سریع، قابل اطمینان و منعطف در راستای ارائه خدمات نوین شهری و به منظور رفاه عمومی شهروندان طراحی شده که شهروند قادر است به وسیله آن از مجموعه متنوعی از خدمات شهری به صورت یکپارچه استفاده کرده و در زمان و هزینه های جاری خود صرفه جویی کند.

از طریق این کارت می توان تمامی پرداخت های خرد شهری اعم از هزینه تاکسی، اتوبوس، اماکن تفریحی عمومی، پارکینگ های شهری و... را بدون نیاز به پول نقد پرداخت کرد.

همچنین کارت شهروندی یزد قادر به ارائه خدمات متنوعی در حوزه های شهرداری، بهداشت و درمان، میراث فرهنگی و صنایع دستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و وزارت علوم است.

نمونه ای از سرویسهای های قابل ارائه در طرح یزد کارت در سال 95 و 96:

تفکیک زباله های خشک
اتوبوسرانی
تاکسیرانی
کلیه مراکز تفریحی و رفاهی مرتبط با شهرداری
باشگاه مبشران غدیر
پارکینگ های عمومی
پارکینگ های حاشیه ای
پارکها و شهر بازی

 رونمایی از کارت شهروندی در یزد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار