استاندار یزد
تصمیمات امروز باید ناظر به رضایت مردم باشند؛واین موضوع در رابطه با دستگاه‌های خدمت رسان از شرایط حساس‌تری نسبت به گذشته برخوردار است.
کد خبر: ۵۴۷۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸ 03 January 2018

به گزارش «تابناک یزد»؛ استاندار یزد درنشست شورای مدیریت بحران استان با تبریک سالروز سفر رهبری به یزد و نام‌گذاری روز یزد اظهار داشت: استان یزد به‌عنوان استان معین برای تهران مشخص‌شده است و اگر اتفاقی رخ دهد باید با آمادگی کامل در این زمینه ورود کنیم.

زمانی قمی بابیان اینکه لازم است اطلاعاتی را که نیاز است در این زمینه جمع‌آوری کنیم و کاملاً آماده‌باشیم؛ ادامه داد: در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز که یک بیماری بسیار خطرناک است و به اقتصاد نیز ضربه شدیدی وارد کرده باید کاملاً آماده‌باشیم.

استاندار یزد با تأکید بر آمادگی و هوشیاری کامل نیروهای انتظامی اضافه کرد: لازم است نیروی انتظامی در مورد جابجایی و حمل طیور از استان‌های هم‌جوار که ممکن است ناقل بیماری باشند حساسیت ویژه‌ای نشان دهد.

وی بابیان اینکه باید مسیر جبران خسارت را از طریق قانون و مجوزهایی که وجود دارد، دنبال کنیم؛ گفت: بخشی از افرادی که خسارت‌ دیده‌اند و مجوز ندارند باید بر اساس نظر دامپزشکی عمل کنند و در خصوص دفع تلفات نیز باید شهرداری با سرعت اقدام کند تا مشکلی برای سلامتی انسانها بروز نکند.

زمانی قمی با تأکید بر هماهنگی و تعامل بیشتر در بین دستگاه‌ها در خصوص مبارزه با این بیماری تصریح کرد: ستادی در استانداری یزد در این خصوص تشکیل‌شده و اگر هر یک از دستگاه‌های عضو این ستاد در وظیفه خود کوتاهی کنند به‌شدت برخورد خواهد شد.

وی افزود: مسائل مرتبط با بحران و حوادث طبیعی را نباید شوخی گرفت. در این مدت بسیاری از نقاط کشور درگیر حوادث شده و لازم است تا همواره مراقب باشیم و به مردم نیز آموزش‌های لازم را بدهیم.

زمانی قمی با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال نیز اظهار داشت: توجه داشته باشید که تصمیمات امروز باید ناظر به رضایت مردم باشند؛واین موضوع در رابطه با دستگاه‌های خدمت رسان از شرایط حساس‌تری نسبت به گذشته برخوردار است.

  

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار