امام جمعه ابركوه خبر داد؛
در سال‌های اخیر هیچ ‌گونه عزمی در استان برای پیگیری طرح پالایشگاه( GTL ) ابرکوه وجود نداشته است. سرمایه‌گذار جدید اين طرح به ‌شرط خلع ید سرمایه‌گذاران سابق اين مجموعه، حاضر به ورود به اين حوزه است.
کد خبر: ۵۵۱۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ 13 January 2018

به گزارش «تابناک یزد»؛ حجت‌الاسلام و المسلمين «سید ابراهیم حسینی» در جمع مسئولان استان از بی‌توجهی مديران سابق نسبت به پیگیری مشکلات طرح GTL ابرکوه گلایه کرد و گفت: از زمان تصویب این طرح و اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران تُرک‌، جلسات متعددی در استان برگزار شد اما متأسفانه عملاً هیچ ‌گونه عزم برای اجرایی شدن آن به وي‍ژه در چهار سال گذشته وجود نداشت .

وي تصریح کرد: متاسفانه تا قبل از توجه ویژه استاندار فعلی به پالایشگاه ابرکوه و دوراندیشی وی نسبت به مصالح استان و شهرستان، این طرح با همیاری بسیار ضعیف و در حد صفر مسئولان براي پيگيري آن همراه بود .

حسینی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرمایه‌گذارانی براي در دست گرفتن این طرح اعلام آمادگي كرده‌اند ولي ورود خود به اين حوزه را منوط و مشروط به خلع ید مجموعه سابق طرح مي‌دانند.

وي در اين باره افزود: آنها پس از بازدید و بررسی شرایط شهرستان حاضر شدند كه هزینه‌های سرمایه‌گذاران سابق را نيز متحمل و به آنها بازگردانند و خودشان مسئوليت اجراي طرح از صفر تا 100 آن را برعهده بگيرند.

امام جمعه ابركوه در بخش ديگري از سخنانش از محروميت زيرساختي ابركوه در بخش گردشگري نيز گلايه كرد و گفت: تاكنون پيشرفت اندكي در بخش گردشگری ابرکوه را شاهد بوده‌ايم و اين در حالي است كه تأکیدهای مکرري نسبت به نمونه گردشگری بودن اين شهر وجود دارد اما در واقع هیچ‌گونه زیرساخت مناسبی که شایسته این عنوان باشد در ابرکوه وجود ندارد.

وي با اشاره به احاطه كامل اطلاعاتي مديريت میراث فرهنگی استان بر وضعیت گردشگري شهرستان ابركوه، تقاضا كرد كه مسئولان مربوطه همکاری و همیاری‌های لازم را جهت فراهم شدن زیرساخت‌های مطلوب در حوزه گردشگری ابركوه داشته باشند .

ريیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه به موقعیت جغرافیایی خاص ابرکوه که در مرز مشترك سه راس مثلث طلایی گردشگري كشور واقع شده است، ‌اشاره کرد و گفت: شهرستان ابرکوه با توجه به سهل‌الوصول بودن به مناطق جنوبی، مرکزی و حتي شمالی کشور یکی از سرزمین‌های بکر جهت سرمایه‌گذاری در حوزه‌هال مختلف است.

وي افزود: اگر اقدامات لازم در راستای تسریع در تکمیل راه‌آهن يزد – اقليد صورت بگیرد، اين شهرستان به راه‌های بین‌المللی و بزرگ‌راه‌هاي كشور نيز دسترس بهتري خواهد داشت.

امام جمعه ابركوه به مشكلات زيرساختي شهرک‌های صنعتی ابرکوه و مهردشت نيز اشاره و اظهار كرد: شهرک صنعتی بخش بهمن نيز هنوز از ابتدایی‌ترین نیازهاي یک کارخانه يعني خط تلفن ثابت محروم است و رمپ ورودی آن نیز نيازمند اصلاح است تا کار تولید در مراکز صنعتي اين شهرك با سهولت بیشتری انجام شود .

حسینی در پايان نيز از بی‌مهری برخی مدیران کل استان سخن گفت و افزود: متاسفانه با گذشت سال‌ها چشم ما به جمال برخی از مدیران اجرایی استان روشن نشده و نمی‌دانیم تصور آن‌ها از حوزه مسئولیتشان چیست که این‌قدر نسبت به مناطق محروم و دورافتاده بی‌مهری نشان می‌دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار