روایت از بی بی سی:
هواداران آیت‌الله شیرازی با ورود به ساختمان سفارت ایران در لندن، پرچم ایران را پایین کشیده و روی بالکن سفارت پرچم خود را بلند کردند.
کد خبر: ۵۷۶۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۵ 09 March 2018

دقایقی پیش سفارت ایران در لندن مورد حمله تعدادی از افراد ناشناس قرار گرفت.

به گزارش «تابناک یزد»، خبرگزاری دانشجو در این رابطه نوشت: هواداران یک گروهک از ساعتی پیش با حمله به سفارت ایران در لندن، وارد فضای سفارت ایران در این شهر شدند. اعضای این گروهک با سرنگون کردن پرچم مقدس کشورمان، پرچم گروهک خود را بر بام سفارت به اهتزاز درآوردند.

جزئیات حمله به سفارت ایران در لندن

پلیس لندن تا این لحظه کمترین واکنشی درقبال این رفتار تروریستی نشان نداده است.

در همین حال، شفقنا نوشت: این افراد که تصاویر آیت الله سید صادق شیرازی و سید حسین شیرازی را در دست دارند، وابسته به گروهی با عنوان هیات «خدام المهدی» هستند که در حومه لندن فعالیت دارند.

شبکه ماهواره ای فدک که گفته می شود وابسته یاسر حبیب (کویتی الاصل) است و ارتباط خاص با هیات خدام المهدی دارد پوشش پر رنگی به این ماجرا داده است.

به نوشته ی خبرگزاری ها، مهاجمان به سفارت ایران در لندن پرچم ایران را از سفارت برداشته و پرچم خود را جایگزین کردند

آنها بالکن سفارت به سمت خیابان اصلی را در تصرف خود دارند.

بعیدی نژاد: کار طرفداران فرقه شیرازی است

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس، در صفحه ی شخصی اش در توییتر نوشت: دقایقی پیش تعداد اندکی از طرفداران فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن تعرض نموده و با شکستن پرچم، در حال شعار علیه مقامات کشور، و لعن عایشه، ابوبکر، عمر و عثمان هستند. به هنگام ورود آنها با چماق و قمه دیده شدند. پلیس در محل حاضر است.

وی در توییت دیگری نوشت: متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.

سخنگوی وزارت خارجه: سفارت ایران اشغال نشده

 سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد:

*در حال بررسی موضوع از طریق سفارت ایران در لندن و سفارت انگلیس در تهران هستیم.

*دولت انگلیس موظف است متجاوزان به حریم دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران را سریعا دستگیر کند

*برخلاف اخبار منتشر شده سفارت ایران در لندن اشغال نشده

* تنها عناصر تفرقه افکنان که تعداد اندکی بوده‌اند به بالکن سفارت وارد شده‌اند

بلافاصله پس از وصول این خبر آقای عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به سفیر انگلیس در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات های کشورمان در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد.

سفیر انگلیس در تهران ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: پلیس ضدشورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.

قاسمی اعلام کرد: عناصر متجاوز به سفارت ایران در لندن که تعدادشان پنج یا شش نفر بوده است توسط پلیس لندن بازداشت شدند و تعرض به سفارت ایران پایان یافته است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار