مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان يزد:
مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان یزد اعلام كرد: 800 خانواده زندانی با 900 دانش‌آموز و 60 دانشجو تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان استان یزد است.
کد خبر: ۶۰۵۶۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰ 14 May 2018

«محمدحسین بهشتیان» در مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت از زندانیان استان یزد، افزود: خیرین گمنامی در نهایت خلوص، بخشی از مشکلات تحصیلی این دانش آموزان را بر عهده گرفتند اما هزینه های خانواده های تحت پوشش بسیار بیش از این است. 

وي ادامه داد: در مجازات افراد خاطی و اجرای مجازات هدف تنبیه و تنبه فرد خاطی است و نباید اجازه داد آسیب‌های روانی، اجتماعی و اقتصادی به افراد نزدیک و خانواده زندانی برسد. 

بهشتيان تصریح کرد: انجمن حمایت از زندانیان تمام تلاش خود را جهت سامان‌دهی فرزندان محصل و دانشجوی زندانیان به کار می‌برد و حتی چنانچه نیاز به کلاس های فوق العاده و تقویتی باشد که تضمین کننده آینده‌ای بهتر برای این فرزندان باشد، تمام تلاش ما برای فراهم ساختن استفاده از این امکانات خواهد بود. 

این مقام قضایی اظهار كرد: برای امنیت و آسایش عمومی و مقابله با جرم و بزهکاری در همه جوامع مجازات‌هایی برای افراد خاطی، قانون شکن و مجرم در نظر گرفته می‌شود که این مجازات اگر حبس باشد علاوه بر فرد مجرم در اکثر مواقع لطمات اجتماعی و اقتصادی زیادی را به خانواده زندانی نیز وارد می‌کند. 

وی با اشاره به این که هدف در مجازات، فرد خاطی است و نباید خانواده او لطمه ببیند، عنوان كرد: خانواده‌ای که به سبب تعیین مجازات حبس در اکثر مواقع سرپرست و نان‌آور خود را از دست می‌دهد، نیازمند حمایت جامع و کامل است تا زمینه ارتکاب جرم و خطا در این خانواده به حداقل برسد. 

بهشتیان، حمایت و کمک به خانواده زندانی را کمک به جامعه دانست و ابراز كرد: باید با کمک‌های هدفمند و تحت پوشش قرار دادن خانواده زندانیان گام بلند و اثربخشی را در پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی برداشت. 

وی خانواده‌های زندانیان را خانواده‌های مظلوم برشمرد و بیان كرد: از آنجا که هیچ نهاد حاکمیتی، حمایت از این قشر را بر عهده ندارد و اکثر این خانواده‌ها به لحاظ حفظ آبرو و شأن خانواده از رجوع به مراکز خدماتی و حمایتی امتناع می‌کنند، کمک و حمایت از این قشر آسیب‌پذیر عملی اخلاقی و مأجور درگاه الهی است. 

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان، کسب درآمد‌های پایدار و منابع درآمدی مستمر را از جمله اهداف انجمن ذکر کرد و گفت: قرارداد با بخشی از واحد‌های صنعتی جهت روپوش های کار و همچنین تأمین فرم تعدادی از مدارس استان توسط خیاط‌خانه راه اندازی شده، انجمن می‌تواند درآمدهایی را جهت کمک مستقیم و غیر مستقیم به خانواده زندانیان داشته باشد. 

وی ادامه داد: به منظور حمایت و تأمین هزینه‌های جامعه هدف انجمن حمایت از زندانیان، اولویت، اشتغال در واحد‌ها و کارگاه‌هاست و این سیاست دنبال می‌شود که به جای دادن ماهی به مددجویان، ماهگیری یاد داده شود، از این رو به کار‌گیری مددجویان زندانی در خدمات عمومی با انعقاد قرارداد با شهرداری و امثالهم به منظور افزایش درآمد خانواده و شخص سرپرست خانواده مد نظر است. 

وی تصریح کرد: در سال 96 علی‌رغم برخی از هزینه‌های استهلاکی و تعمیر و بهبود در انجمن، هزینه‌های مستقیم برای خانواده‌های تحت پوشش 30 درصد بیشتر از سال 95 انجام شد که این نشان می‌دهد که هرچه درآمدهای انجمن بیشتر باشد خدمات ارائه شده، بهتر، کاربردی‌تر و تخصصی‌تر خواهد بود. 

بهشتیان از اعزام خانواده‌های تحت پوشش انجمن به مشهد مقدس با همکاری استان قدس رضوی خبر داد و افزود: رایزنی‌های اولیه صورت گرفته و مقدمات این اعزام فراهم شده است و در صورت رفع برخی از مشکلات این خانواده‌ها برای سه روز به مشهد مقدس و زیارت حرم ثامن الحجج(ع) مشرف خواهند شد. 

وی خاطرنشان کرد: همه کمک‌ها و حمایت‌های انجمن نباید در مباحث مالی خلاصه شود و ارائه برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و کمک تحصیلی در ایجاد آینده‌ای روشن و رو به تعالی در این خانواده ها بسیار اثر دارد. 

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان ضمن ارائه گزارش کامل درآمدهای مالی انجمن در یک سال گذشته و ارائه ریز هزینه‌کرد آنها، جلب کمک بیشتر مادی و معنوی را خواستار شد و بیان كرد: در حال حاضر مستمری 600 هزار ریال در ماه برای خانواده‌های دو نفره و نهایت یک ملیون و 600 هزار ریال برای خانواده‌های هفت نفره پرداخت می‌شود که کفايت حداقلی‌ترین نیازهای یک خانواده را هم نمی‌دهد. 

در پایان این جلسه، «محمدرضا عرشیان» و «محمدعلی خاکباز» به عنوان بازرس برای مدت یک سال به اتفاق آرا انتخاب شدند. 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار