تازه‌ترین گزارش مرکز آمار حاکی از آن است که نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در کل کشور در فروردین ماه امسال ۸,۱ درصد بوده است.
کد خبر: ۶۰۶۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳ 15 May 2018

به گزارش «تابناک یزد»، مرکز آمار تازه‌ترین آمار در خصوص تورم را منتشر کرد که براساس آن، شاخص کل در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ برای کل کشور عدد ۱۱۲,۹ را نشان می‌دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه مربوط به استان کرمانشاه (۱۱۸.۷) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان سیستان و بلوچستان (۱۰۹.۷) است.

بر این اساس، درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای کل کشور ۸,۱ درصد است.

همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می‌دهد بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ۱۰.۹ درصد است که مربوط به استان کرمانشاه و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ۶.۴ درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است. بنا به این گزارش، شاخص کل در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ برای خانوارهای شهری عدد ۱۱۲,۹ را نشان می‌دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه مربوط به استان کرمانشاه (۱۱۸.۴) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان زنجان (۱۰۹.۹) است.

درصد تغییرات نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای شهری ۸ درصد است. همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می‌دهد بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ۱۱.۱ درصد است که مربوط به استان لرستان و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ۶.۵ درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

مرکز آمار همچنین اعلام کرد شاخص کل در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ برای خانوارهای روستایی عدد ۱۱۲,۹ را نشان می‌دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه مربوط به استان کرمانشاه (۱۱۹.۸) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان سیستان و بلوچستان (۱۰۶.۷) است.

به گزارش خبرآنلاین، درصد تغییرات نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای روستایی ۸,۳ درصد است. همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می‌دهد، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ۱۱.۵ درصد است که مربوط به استان کرمانشاه و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ۴.۸ درصد و مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.اطلاعات بیشتر از طریق فایل پیوست قابل دستیابی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار