مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد گفت: همزمان با ماه رمضان طرح ضیافت الهی در 50 بقعه متبرکه و امامزادگان این استان برگزار می شود.
کد خبر: ۶۰۶۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱ 16 May 2018

حجت الاسلام حسین زارع زاده افزود: این طرح از 27 اردیبهشت ماه با غبارروبی و آماده سازی امامزاده ها و بقعه های متبرکه آغاز می شود و تبدیل این مکانها به قطب های فرهنگی، تبلیغی و ترویج فرهنگ وقف، آشنایی خانواده ها با سبک زندگی اسلامی و اجرای نیت وافقان از جمله اهداف اجرای این طرح محسوب می شود. 
وی ادامه داد: اقامه نماز جماعت، راه اندازی خیمه های معرفت، برگزاری جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع)، محافل انس با قرآن، اقامه نماز عید فطر و ویژه برنامه های خدیجه مادر امت و شبهای قدر از جمله برنامه های طرح ضیافت الهی است. 
وی اضافه کرد: در اجرای این طرح 45 مبلغ اعزامی و بومی استان همکاری دارند. 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد با بیان اینکه افزون بر یکهزار موقوفه استان یزد مربوط به ماه مبارک رمضان است، گفت: عمده این وقفها از نوع اطعام و افطار روزه داران است. 
حجت الاسلام زارع زاده افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون هشت مورد وقف جدید در استان به ثبت رسید که سهم شهرستانهای تفت و ابرکوه به ترتیب چهار و 2 مورد وقف و بافق و اشکذر هرکدام یک وقف بوده است. 
استان یزد 12 هزار موقوفه و 108 امامزاده و بقعه متبرکه دارد. 
زراع زاده اسفند ماه 96 گفته بود که 64 مورد وقف جدید در استان به ثبت رسید و شهرهای یزد، تفت و اردکان با 17، 15 و 9 مورد وقف بیشترین تعداد موقوفه را داشتند و از مجموع وقف ها 6 مورد وقف قرآنی بود. 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد اظهار کرد: 975 میلیون ریال در سال 1396 از محل موقوفه های مربوط به ماه مبارک رمضان هزینه شده است. 
وی از بارگذاری بیش از 70 هزار برگ سند موقوفه و 6هزار برگ سند رقبه در سامانه جامع موقوفات خبر داد و افزود: 121 هزار جلد سند مالکیت موقوفات اخذ شده که از این نظر در کشور دارای رتبه اول کشوری است. 
وی خاطر نشان کرد: 157 میلیارد ریال مطالبه از دستگاه های دولتی مستندسازی شد و این رقم تا پایان شهریور ماه به 350 میلیارد ریال افزایش می یابد. 
محمدحسین کاظمی مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نیز گفت: طرح های حفظ جزء 30 ، کرسی حفظ و قرائت قرآن نیز با هدف توجه به حافظان و قاریان نوجوان و ایجاد جذابیت به نمایش گذاشتن فعالیتهای قرآنی اوقاف و امور خیریه در ماه مبارک رمضان اجرا می شود. 

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار