استاندار یزد:
استاندار یزد ‌در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد گفت: آنچه که می‌تواند گردشگری به ویژه گردشگری خارجی را در یزد به عنوان شهر میراث جهانی توسعه دهد، زیباسازی و بهبود مبلمان و فضای شهری است .
کد خبر: ۶۲۹۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲ 11 July 2018

«محمود زمانی‌قمی» با اشاره به نخستین سالروز ثبت جهانی بافت تاریخی یزد، ‌اظهار کرد: ثبت یزد به عنوان شهر میراث جهانی، یک اتفاق بین المللی و سندی است برای پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی یزد و لازم است همه ما به این پدیده یک نگاه معقول و همراه با برنامه داشته باشیم .

وی با تاکید بر این‌که مردم یزد، مردمی شریف، ‌خوشنام و دلسوز هستند و به عنوان کسی که در هشت استان کشور کار کرده ام، ‌می گویم که یزد بهترین استان کشور است، افزود: باید با کمک مردم، استحکام بیشتری به شهر ببخشیم و آن را برای گردشگران و استفاده مردم آماده سازی کنیم .

استاندار یزد با بیان اینکه فضای کشور با فضای چند ماه پیش متفاوت است، گفت: به هر حال مشکلات اقتصادی به وجود آمده و ممکن است شرایط سخت‌تری نیز پیش‌رو داشته باشیم اما باید با انسجام و وحدت از این سختی‌ها عبور کنیم، درصدد توسعه برآییم و آنچه را که می‌تواند برای کشور و استان ما درآمدزا باشد، دنبال کنیم .

زمانی قمی با تاکید بر این‌که باید از امکانات موجود در ‌استان یزد به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم، ادامه داد: اکنون مهمترین امکان استان،‌ گردشگری آن است و باید فضا را برای توسعه این بخش آماده کنیم زیرا هر چه به جاده و سدسازی و راه برسیم، باز هم گردشگر زمانی که به کشور ما سفر می‌کند، شهرها را مشاهده می‌کند از این‌رو ضروری است تا فضای شهری را بهبود ببخشیم .

وی تصریح کرد: شهر یزد با توجه به اینکه اکنون یک شهر جهانی است، نیازمند زیباسازی شهری و تحول در مبلمان شهری است زیرا جهانگردان و گردشگران به شهر بودن و تمدن در یک شهر تاریخی توجه ویژه دارند .

استاندار یزد در پایان سخنان خود در مورد مصوبات شورای شهر گفت: وقتی موضوعی در شورای اسلامی شهر مصوب شد، همه دستگاه‌ها موظف به اجرای سریع آن هستند و اگر غیر از این باشد، لازم است موضوع به سرعت به استانداری اطلاع‌رسانی شود تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد ضمن اینکه از رئیس و اعضای شورای شهر یزد می خواهم درخواست های خود را از شورای اداری استان به استانداری ارسال کنند .

طرح بازآفرینی شهری از اقدامات شاخص استان

«محسن صادقیان» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نشست شورای اسلامی شهر یزد طرح بازآفرینی شهری را از اقدامات شاخص برای استان در حوزه شهری دانست و از تلاش مدیریت استان و شورای اسلامی شهر یزد برای راه اندازی قطار حومه ای یزد و کسب مجوز پروازهای خارجی از فرودگاه آیت الله شهید صدوقی(‌ره) ‌یزد خبر داد .

وی ‌با انتقاد از این‌که عوارض آلایندگی شهر یزد بسیار کم است، ‌خاطرنشان کرد: ‌نمی شود در یزد تعداد قابل توجهی واحد صنعتی داشته باشیم و همه آنها به اصطلاح صنایع پاک و سبز باشند و لازم است در عوارض ‌آلایندگی شهر یزد بازنگری شود .

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار