امام جمعه مهریز:
امام جمعه مهریز گفت: خبرنگاران نقش مهمی در توسعه پایدار جوامع دارند لذا مسئولان باید با سعه صدر همواره پاسخگوی سئوالات و انتقادهای سازنده آنها باشند .
کد خبر: ۶۴۰۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰ 08 August 2018

«عبدالرضا محی‌الدینی» در آستانه هفدهم مرداد «روز خبرنگار» در دیدار با جمعی از خبرنگاران شهرستان مهريز، اظهار كرد: طرح انتقادهای واقعی نه تنها هیچ ضرری برای جامعه و مسئولان ندارد بلکه خود موجب شفاف‌سازی مسائل و پیشرفت جامعه می‌شود.

وی با بیان این که بیان انتقاد با انتقام خیلی تفاوت دارد، ادامه داد: خبرنگاران باید با آگاهی کامل نسبت به مسائل و در نظر گرفتن منافع مردم و جامعه به دنبال انتقادهای درست و راهگشا برای کمک به نظام در راستای توسعه شهرستان باشند.

ريیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهریز گفت: جامعه‌ای که بخواهد به سوی تعالی و توسعه حرکت کند، بدون شک به خبرنگاران منتقد و آگاه و مسئولانی پاسخگو و همیشه در عرصه نیاز دارد.

وي تصریح کرد: خبرنگاران به جای طرح برخی مطالبی که موجب یاس و ناامیدی در مردم می‌شود، همیشه بر مدار حق و حقیقت حرکت کنند و خدا را ناظر اعمال و رفتار خود بدانند.

به گفته امام جمعه مهریز، خبرنگاران صادقانه نسبت به انعکاس اخبار و تهیه گزارش‌های دقیق و موثق در مسائل مختلف شهرستان با همکاری مسئولان روابط عمومی ادارات و نهادها اقدام کنند.

محی الدینی، داشتن صداقت و رعایت امانت در تهیه و انعکاس اخبار را جزو ویژگی‌های مهم یک خبرنگار در طراز انقلاب اسلامی است و یادآور شد: آنها باید همواره نسبت به ارتقای سطح آگاهی‌های حرفه‌ای خود اقدام کنند.

«سید رضا آقایی» ريیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز گفت: توجه به آموزش و تربیت خبرنگاران حرفه‌ای و بهره‌گیری از جوانان جزو برنامه‌های مهم این اداره در عرصه خبر و گزارش‌نویسی است .

وي افزود: در سال گذشته چندین دوره آموزشی با حضور 35 نفر از خبرنگاران رسانه‌های گروهی شهرستان برگزار شد که نقش مهمی در ارتقای علمی فعالان این عرصه داشت .

وی ادامه داد: هم اکنون در مهریز یک پایگاه خبری، دو نشریه محلی و 20 خبرنگار فعالیت دارند که با توجه به موقعیت و عرصه‌های مناسبی که برای تهیه خبر و گزارش نویسی وجود دارد ولي این تعداد اصلا کافی نیست .

«عباس حكايتي» مسئول روابط عمومی فرمانداری مهریز هم گفت: پارسال با همکاری خبرنگاران در این شهرستان 20 نشست خبری با حضور مدیران اجرایی برگزار شد.

وي افزود: به طور متوسط روزانه 10 خبر توسط خبرنگاران شهرستان در رسانه‌های مختلف گروهی منعکس می‌شود که آمار خوبی است ولی باید تعداد آن افزایش یابد .

در این دیدار تعدادی از خبرنگاران، رسیدگی به موضوع بیمه، برگزاری دوره‌های آموزشی ، اردوهای علمی و فرهنگی و برگزاری نشست با مدیران اجرایی را خواستار شدند .

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار