جشنواره صنایع‌دستی بانوان میبد عصر پنجشنبه با شرکت جمعی از مردم در حوزه مشاغل خانگی در امامزاده سید صدرالدین قنبر این شهر دایر شد.
کد خبر: ۶۷۵۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰ 03 November 2018

این جشنواره به همت یکی از شرکت‌های تعاونی به‌صورت آزمایشی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می‌شود ، باهدف حمایت از بانوانی که در منزل به کار تولید صنایع‌دستی و محصولات خوراکی می‌پردازند، شروع به کارکرد.
قرار است در صورت بازخورد مثبت ، به‌صورت هفتگی در آخرین روزهای هر هفته با عنوان بازارچه هفتگی مشاغل خانگی بانوان در محل امامزاده سید صدرالدین قنبر برگزار شود.
مدیرعامل شرکت تعاونی بانوان نسیم بهار خاتون میبد ،گفت : این بازارچه در راستای حمایت از مشاغل خانگی و دستاوردهای این قشر در حوزه‌های صنایع‌دستی، فرهنگی ، مواد غذایی نظیر شیرینی خانگی، ترشی ، سبزی خشک بسته‌بندی و نیز روغن‌های گیاهی با حمایت هیئت‌امنای امامزاده ، مسئولان سپاه ، اداره اوقاف و ... دایر شده است.
طیبه السادات حضیرئی افزود : مسئولان ادارات ، نهادها و سازمان ها لازم است در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه بانوان ، بهترین گزینه یعنی اشتغال‌زایی برای بانوان و حمایت مشاغل خانگی را در اولویت کاری خود قرار دهند.
شرکت یادشده دی‌ماه سال گذشته برای پیگیری تسهیلات درزمینهٔ کارآفرینی ، برگزاری نمایشگاه‌ها برای بانوان کارآفرین ، اختصاص محلی دائمی جهت عرضه و بازاریابی محصولات کارآفرینان و برگزاری کارگاه‌های آموزش برای بازاریابی و برند سازی محصولات کارآفرینی با نظارت دفتر امور بانوان فرمانداری میبد شکل‌گرفته است.
مرکز شهرستان 100 هزارنفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار