مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به موفقیت دانش‌آموزان یزدی در قبولی در کنکور سراسری از کسب رتبه اول قبولی در کنکور برای 25 امین سال متوالی از سوی دانش آموزان یزدی خبر داد و خواستار توجه ویژه به استان به دلیل این جایگاه علمی‌پرافتخار شد .
کد خبر: ۶۷۵۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹ 03 November 2018

«عباسعلی دانافر» در نشست با خبرنگاران این موفقیت را مرهون تلاش‌ دانش‌آموزان سخت‌کوش و والدین دلسوز، دبیران و معلمان کارآزموده و خیران نیکوکار مدرسه‌ساز استان یزد است .

وی با قدردانی از همه افرادی که در طول سال‌های گذشته تلاش کردند و نقشی در صدرنشینی ۲۵ ساله دانش آموزان یزدی در کنکور سراسری ایفا کردند، افزود: طبق جدول رتبه‌بندی استان‌ها، یزدی‌ها در کنکور ۹۷ با ۵۰ درصد قبولی در کلیه رشته‌ها، رتبه نخست قبولی در کنکور امسال را از آن خود کردند .

وی درباره جایگاه استان از این حیث گفت: بعد از یزد، استان سمنان با ۴۱۰۶ درصد و مازندران با ۴۱.۳ درصد، رتبه‌های دوم و سوم قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری را از آن خود کردند .

دانافر گفت: استان یزد در گروه علوم ریاضی با ۸۵.۶ درصد درصد قبولی، در گروه علوم تجربی با ۴۶.۹ درصد قبولی و در رشته علوم انسانی با ۷۷.۶ درصد قبولی از رقبای خود پیشی گرفته است .

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار