رئیس سازمان جوانان:
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر بابیان اینکه ذهنیت اغلب مردم از این جمعیت امداد و نجات است، تاکید کرد: باید در کنار این خدمات سایر ظرفیت‌ها و اهداف این نهاد مردمی در عرصه های داخلی و خارجی نیز اطلاع‌رسانی شوند.
کد خبر: ۶۸۵۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸ 29 November 2018

شهاب‌الدین صابونچی چهارشنبه‌شب در آیین اختتامیه مسابقات ملی رفاقت مهر ویژه خواهران کشور در یزد افزود: با معرفی خدمات عموم مردم باید بدانند که جمعیت خیلی فراتر از تصوری است، هنگامی‌که حادثه یا سانحه‌ای رخ می‌دهد، صرفاً به امداد و نجات می‌پردازد بلکه در تمام موقعیت‌ها به یاری آن‌ها می‌شتابد.
وی اضافه کرد: امداد و نجات به‌عنوان یک ویترین بیرونی جمعیت است که بسیار مهم و ارزشمند است که ارائه خدمات امداد و نجات یکی از مصادیق بشردوستی است و هلال‌احمر باید به افراد نیازمند کمک کند.
صابونچی خاطرنشان کرد: موضوع آشنایی جامعه با جمعیت باید بیش ‌از پیش جدی گرفته شود، این جمعیت یک نهاد ثروتمند نیست بلکه مجموعه سرمایه‌داری است که مهمترین سرمایه آن حضور جوانان و اعتماد مردم به لباس و هویت آن‌هاست.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: اگر اعتماد تقویت شود، امید و آرامش خاطر مردم هم قطعاً افزایش می‌یابد و تک ‌تک شما جوانان در آینده دور و نزدیک افراد مؤثری برای جامعه و کشور خواهید بود.
وی در بخشی از سخنانش با اشاره به مسابقات رفاقت مهر در یزد افزود: اگر رقابتی در سازمان انجام می‌شود در چارچوب اصول هفت‌گانه جمعیت که اصل آن بشردوستی است یعنی رقابت و رفاقت ما برای کمک به دیگران و همنوعان خود است.
وی با اشاره به حضور فعال جوانان در هلال‌احمر اضافه کرد: اگر قرار است اتفاق خوبی در جمعیت رقم بزنیم از مسیر جوانان محقق می‌شود.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: اگر قرار است، نماد و برند جمعیت نزد افکار عمومی تقویت شود، این موضوع تنها با مشارکت قشرهای مختلف به‌ویژه جوانان ایرانی امکان‌پذیر است
این مسئول جوانان را یکی از بخش‌های مهم و تأثیرگذار جمعیت عنوان کرد و یادآور شد: جوانان مهمترین کاربران و حاملان فضای مجازی هستند، اگر بتوانیم ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار و دیدگاهشان را درک کنیم، این قشر نیز به پیام‌های ما توجه خواهند کرد.
صابونچی ادامه داد: یکی نقایص ما سال‌های گذشته این بود که اقدام‌هایی که در قالب‌های مختلف در حوزه جوانان انجام شد ، در معرفی و اطلاع‌رسانی آن‌ کوتاهی کردیم.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در ادامه بابیان اینکه همه شرکت‌کنندگان در مسابقات یادشده برگزیده هستند اظهار داشت: طبیعتاً در هر رقابتی افرادی امتیاز بیشتری کسب می‌کنند و اصلاً به این معنا نیست که کسانی نمره کمتری به دست آورده اند شایستگی کمتری داشتند.
در این مراسم از گروه‌های برتر با اهدای جوایزی تقدیر شد که در گروه صلح البرز ، گلستان و آذربایجان شرقی، در گروه دوستی، کرمان ، تهران و همدان و در گروه مهرورزی هم‌ تهران ، گلستان و البرز به‌عنوان برتر معرفی شدند.
همچنین کاپ اخلاق هم به گلستانی‌ها به‌عنوان استان بشردوست اعطا شد.
بیست و نهمین دوره رقابت‌های « رفاقت مهر» جمعیت هلال‌احمر کشور در بخش خواهران که چهارم آذرماه در یزد آغازشده بود چهارشنبه‌شب با معرفی گروه‌های برتر به کار خود پایان داد.
در این رقابت‌ها 300 نفر از دختران جمعیت هلال‌احمر استان‌های مختلف کشور شرکت کرده بودند و هدف از برپایی مسابقات ترویج مهربانی و دوستی بین جوانان ، پرورش روحیه تلاش ، سازندگی ، تعاون ،تعهد و کار دسته‌جمعی و داوطلبانه، انجام کار تیمی در حوادث، آشنایی با فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه اعلام شد.
در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات شرکت‌کنندگان در اردوی کویر نوردی نیز شرکت کردند.
بیست و هشتمین دوره مسابقات یادشده سال گذشته در کرمان و پیش‌تر نیز در اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری برگزارشده بود.
تعداد نیروهای داوطلب جمعیت هلال‌احمر استان یزد هشت هزار نفر است.
یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار