زوج دوچرخه سوار مشهدی که با هدف ترویج فرهنگ این ورزش، سفر خود را با دوچرخه از مشهد آغاز کرده بودند با عبور از 13 استان کشور، دوشنبه شب وارد شهر میبد در استان یزد شدند.
کد خبر: ۶۸۶۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷ 04 December 2018

احسان منصوریان به اتفاق همسرش، دوشنبه شب در روستای مزرعه کلانتر میبد مستقر و مورد استقبال مردم این شهر قرار گرفتند.
منصوریان به ایرنا گفت: این سفر با کمک علاقه مندان ترویج دوچرخه سواری، ابعاد اجتماعی پر رنگ تری نسبت به ابعاد تفریحی و گردشگری آن داشته است .
وی افزود: ما ورکشاپی برای ترویج استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه به راه انداخته ایم و در این ورکشاپ به علاقه مندان آموزش می دهیم که چگونه مسیر های ایمن دوچرخه سواری و زیر ساخت درست و مرتبط با دوچرخه سواری را بیابند.
منصوریان از این که کار تاثیرگذاری در راستای رساندن پیام صلح و دوستی و نیاز به حفط آب و هوای پاک به مردم ایران در شهرهای مختلف انجام داده، ابراز خرسندی کرد.
همسر وی، شیما هاشم نیا نیز با اشاره به این که سفرهای خود را از سال 93 شروع کرده اند، هدف از سفر اخیر خود را به چالش کشیدن زندگی ماشینی عنوان نمود.
وی پیام سفر خود را حفظ آب و خاک و هوای پاک برای نسل های آینده ذکر کرد که اگر به این منوال پیش رود دیگر فضای سبز و آبی در آینده نخواهیم داشت.
هاشم نیا گفت: می توان زندگی را ساده گرفت و حتی با داشتن یک فرزند کوچک، سفر کرد، زیبایی ها را دید ، رنج سفر را به خود خرید و به زندگی عشق ورزید.
این خانواده پر شور و حال مشهدی به همراه فرزندشان سفر خود را از 22 فروردین ماه امسال آغاز و از شهرهای نیشابور ، سبزوار ، اسفراین ، بجنورد ، گرگان ، ساری ، رشت ، اردبیل ، آدربایجان شرقی ، تبریز ، ارومیه ، مهاباد ، سقز ، بوکان ، سنندج ، همدان ، مرکزی ، اراک و استان عبور کرده اند.
آنها بعد از پیمودن چهار هزار کیلومتر به روستای مزرعه کلانتر که روستای هدف گردشگری میبد است ، رسیده و ساعتی را در این مکان مستقر شدند.
بخشدار مرکزی میبد با حضور درجمع این خانواده صمیمی تلاش آنها را در فرهنگ سازی حفظ محیط زیست و داشتن هوایی پاک ستود.
مقصد بعدی این خانوده ورزشکار، شهر یزد است.
مرکز شهرستان 100هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار