دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: به جهت حل و فصل سریع‌تر پرونده‌های نظام پزشکی، شورای حل اختلاف ویژه این پرونده‌ها در دادسرای یزد تشکیل می‌شود.
کد خبر: ۶۸۶۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹ 04 December 2018

«علی اکبر شمس» اعلام كرد: با هدف ساماندهی پرونده‌های مُسن دادسرا و تعیین تکلیف سریعتر پرونده نظام پزشکی، تا مرحله هیئت بدوی این پرونده‌ها در شورای حل اختلاف طرح و بررسی می‌شود تا در صورت امکان حل و فصل شود.

وی از ثبت‌ تمام پرونده‌های وارده به دادسرای مرکز استان یزد خبر داد و گفت: ثبت پرونده‌های وارده به دادسرا، گر چه آمار وارده را در مقطعی افزایش داد اما آثار مثبت بسیاری به همراه داشت که می‌توان بر مبنای آمار صحیح برنامه‌ریزی کرد و نظارت و بازرسی‌ها از شعب را دقیق‌تر انجام داد.

به گفته شمس، قاضی محوری در تحقیقات مقدماتی دادسرا، ارتقاء کیفیت تحقیقات و اتقان آراء و تصمیمات قضایی، افزایش سرعت در رسیدگی، جلوگیری از اطاله دادرسی و در نهایت رضایتمندی عمومی از دادسرای مرکز استان از آثار این تصمیم بوده است .

این مقام قضائی بیان كرد: اکنون در دادسرای یزد حتی یک پرونده ثبت نشده وجود ندارد و روند سامان دهی به پرونده های وارده شروع شده و با همت مضاعف کارکنان قضائی و اداری دادسرا تا پایان سال جاری آمار دادسرای مرکز استان تعدیل خواهد شد .

شمس خاطرنشان کرد: با ثبت دقیق تمام پرونده‌ها نظم دقیقی بر فرایندکاری بین دادسرا و ضابطین حاکم شده است و سردرگمی و معطلی مراجعین به حداقل ممکن رسیده است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار