فرماندار میبد در مراسم تجلیل از دامدار نمونه میبدی با توصیه به حمایت از فعالیت‌های کشاورزی و دامداری گفت: نگاه فانتزی داشتن به مسائل شهری فاصله گرفتن از سنت‌ها و ارزش‌های حاکم بر یک جامعه را به دنبال دارد.
کد خبر: ۷۰۱۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲ 10 January 2019

حسین فلاح در این مراسم که با حضور بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان در محل شورای اسلامی روستای شهیدپرور رکن‌آباد بخش مرکزی برگزار شد با قدردانی از حسین ملاصادقی دامدار میبدی و حمایت مسئولین جهاد کشاورزی در این راستا کار انجام‌شده توسط دامدار نمونه میبدی را به‌ویژه اینکه از نقطه صفر شروع شده است، نوعی فرهنگ‌سازی در سطح شهرستان ذکر کرد.
وی گفت: با فراهم شدن زمینه می‌توان حتی در منازل هم به پرورش دام به‌صورت بهینه و بهداشتی پرداخت و به دنبال آن با پرورش حتی یک دام در منزل یک حس خوب در بچه‌ها در ارتباط با طبیعت ایجاد کرد.
فلاح در ادامه با توصیه به مسئولین جهاد کشاورزی گفت: می‌توان این نگاه و نگرش را هم با در نظر گرفتن مسائل مرتبط به بهداشت و امنیت به‌عنوان یک الگو در سطح شهرستان مطرح کرد.
بخشدار مرکزی میبد نیز در این نشست قول مساعد در جهت پیگیری دادن تسهیلات ارائه‌شده به دامدار میبدی برای مستقر شدن وی در مکان جدید نگهداری دام که تدارک دیده است، داد.
رئیس جهاد کشاورزی میبد هم با ارائه توضیحاتی در حوزه پرورش دام گفت: انتخاب دامدار نمونه میبدی به دنبال تشکیل کارگروه‌های تخصصی و در قالب بازدید از کارگاه پرورش دام در میبد صورت گرفت.
صدر پور کوثری با اشاره به اینکه اولویت جهاد کشاورزی شهرستان در حوزه پرورش دام سبک است، افزود: با عنایت به مسائل مزاحمت شهری که پرورش دام ایجاد می‌کند، به آقای ملاصادقی توصیه شد جایگاهی برای پرورش دام، در خارج از محدوده شهری ایجاد کند.
حسین ملاصادقی دامدار نمونه کشوری اهل روستای رکن‌آباد بخش مرکزی هست که حائز رتبه اول کشوری در حوزه پرورش بز سانن شده، کار خود را با پرورش سه رأس بز آغاز کرد و هم‌اکنون بیش از 200 رأس بز سانن دارد.
مرکز شهرستان 104 هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار