دنبال بالا گرفتن انتقادات صورت‌گرفت؛
با گذشت چندین ماه هنوز کمیسیون فرهنگی نظرش را برای نامگذاری خیابان مصدق نداده است و در همین مدت ده ها نامگذاری دیگر هم انجام شده است.
کد خبر: ۷۰۷۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲ 24 January 2019

به گزارش تابناک یزد، اوایل سال جاری، یکی از اعضای شورای شهر یزد از تصمیم کمیسیون فرهنگی این شورا برای نامگذاری خیابانی به نام دکتر مصدق در این شهر خبر داد.

این تصمیم با واکنش‌های بسیاری همراه شد. یکی از ائمه جمعه شهرستان یزد در خطبه های نمازجمعه به شدت با این تصمیم مخالفت کرد. چند روز بعد نیز، خبرگزاری متعلق به صدا و سیما، نامه ای بی نام و نشان با عنوان بیانیه جمعی از جوانان انقلابی یزد خطاب به اعضای شورای شهر منتشر کرد که با ارائه مطالبی در نقد دکتر مصدق، شورا را از چنین اقدامی بر حذر داشته بود.

با این حال همان زمان، برخی اعضای شورای شهر واکنش‌هایی به این موضوع داشتند و به بیان توانمندی و فعالیت های مصدق پرداختند و در عین حال تاکید کردند هنوز طرح نامگذاری خیابان مصدق در کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد، نهایی نشده است.

به هرحال برخلاف رویه معمول، با گذشت چندین ماه، گویا این طرح بایگانی شده است چرا که روند سایر نامگذاری ها بسیار سریع و آسان بود و با تایید کمیسیون فرهنگی در صحن مطرح و با رای گیری اعضای شورای شهر به تصویب می رسید.

به گزارش ایلنا، اما با گذشت چندین ماه هنوز کمیسیون فرهنگی نظرش را برای نامگذاری خیابان مصدق نداده است و در همین مدت ده ها نامگذاری دیگر هم انجام شده است.

یکی از اعضای شورای شهر یزد که خواست نامش مطرح نشود، در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: بعد از واکنش‌های منفی به این نامگذاری، برخی اعضای شورای شهر برای آرام نگه داشتن فضای شهر، تصمیم گرفتند فعلا این نامگذاری انجام نشود هرچند هنوز این اسم، رد نشده است.

نقد و واکنش منفی به نامگذاری معابر در یزد توسط شورای شهر تنها به نام مصدق نبود بلکه نامگذاری یکی از معابر به نام یکی از موزیسن های یزدی هم با واکنش منفی همان امام جمعه منتقد مذکور همراه شده بود. 

به نظر می رسد شورای شهر یزد برای فروکش کردن اعتراضات به نامگذاری‌ها فعلا از انتخاب نام های پرحاشیه عقب نشینی کرده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین