ده هزار و 204 نفر از اقشار نیازمند جامعه شامل شش هزار و 632 سرپرست خانوار (بیمه‌شده اصلی) و سه هزار و 572 نفر بیمه‌شده تبعی از خدمات بیمه خدمات درمانی کمیته امداد استان بهره‌مند شدند.
کد خبر: ۷۱۰۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲ 02 February 2019

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه طی 40 سال گذشته 31 میلیارد و 600 میلیون تومان برای بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت هزینه شده است، گفت: کمیته امداد استان به‌منظور بهره‌مندی مددجویان از خدمات درمانی با 137 بیمارستان، درمانگاه، داروخانه، پزشک عمومی و متخصص، دندان‌پزشک و مرکز تشخیصی و درمانی قرارداد منعقد کرده است و این همکاری همچنان ادامه دارد.

محمدحسین جمال پور، بابیان اینکه رسیدگی به امور درمانی و بیمه‌ای جامعه تحت حمایت ازجمله اقدامات مهم حمایتی این نهاد است، گفت: ارائه خدمات درمانی به مددجویان در سرفصل‌های مختلفی ازجمله پرداخت هزینه‌های دارو، خدمات تشخیصی، بستری، دندانپزشکی، آزمایشگاه، بستری، پاراکلینیک، نگهداری بیماران، هزینه سفر و اقامت، لوازم پزشکی، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی نیازمندان و خدمات درمانی بیماران خاص انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تأمین مسکن برای مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: کمیته امداد استان تأمین مسکن مددجویان و نیاز به سرپناه و محلی امن برای آسایش و گذران زندگی را همواره مدنظر قرار داده است و در کنار سایر فعالیت‌های خود در این خصوص خدمات مختلفی را به جامعه تحت حمایت ارائه کرده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد افزود: 44 میلیارد و 800 میلیون تومان برای ساخت، خرید، تعمیر، بازسازی و انشعابات 31 هزار و 721 منزل مسکونی مددجویی طی40 سال گذشته هزینه شده است که چهار هزار و 797 ساخت و خرید و 26 هزار و 924 مورد تعمیر، بازسازی و انشعابات بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار