امام جمعه یزد با بیان این که هنرمند ارزشی بهتر می‌تواند نقش‌های هنری مربوط به جبهه و جنگ را درک کند، گفت: هنرمندان باید با تبیین واقعی انقلاب تفاوت این نظام با رژیم طاغوت را برای مردم شفاف کنند.
کد خبر: ۷۱۲۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷ 06 February 2019

آیت الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» در جمع هنرمندان بسیجی یزد با بیان این که اولین هنرمند، خدای متعال است اظهار کرد: زیبایی‌هایی که خدای متعال خلق کرده است را نمی‌توانیم به خوبی تعریف کنیم و بفهمیم و نعمات پروردگار جهانیان هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت و همه آنها هم جلوه خدا است .

وی افزود: این زیبایی‌هایی که در دنیا می‌بینیم برای این است که خدای متعال را بتوانیم درک کنیم و ببینیم و به سمت کمال و معرفت برسیم .

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به این که خدای متعال کمال مطلق است و ریشه انسان هم ریشه تکامل است،‌گفت: پروردگار جهانیان با خلق این زیبایی‌ها در کره زمین می‌خواهد که انسان به سمت کمال برسد و رشد و تکامل یابد .

ناصری‌یزدی در ادامه با بیان این که هنرمندان باید با هنر و ظرفیت خود مردم را به سمت هدف خلقت و خوبی‌ها سوق دهند تصریح کرد: متاسفانه امروزه در دنیا از هنر برای نابودی انسان‌ها استفاده می‌کنند که جز بدبختی برای فرد چیز دیگری ندارد .

امام جمعه یزد با طرح این سوال که چرا در طول این سی سالی که از جنگ تحمیلی گذشته است، هنرمندان انقلابی و ارزشی زیادی تربیت نشدند بیان کرد: تربیت هنرمند ارزشی و انقلابی در این سال‌ها انجام گرفته ولی باید به شکلی انجام می‌پذیرفت که بتوان از آنها در فیلم‌های مربوط به جبهه و جنگ است استفاده شود زیرا هنرمند ارزشی می‌تواند معنویت‌های جنگ را به خوبی درک و به بهترین شکل به مخاطب ارائه کند و اثربخشی خود را در این زمینه بگذارد .

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: ما باید امروزه آنقدر بازیگر انقلابی داشته باشیم تا بتوانیم در فیلم‌های ارزشی از آنها استفاده کنیم .

وی با بیان این که استفاده از بازیگرانی که در فیلم‌های مختلف، بازی می‌کند مناسب نیست که در فیلم‌های ارزشی به ایفای نقش بپردازد خاطرنشان کرد: تربیت و پرورش بازیگران و هنرمندانی که به مسائل انقلاب و جبهه و جنگ بسیار حائز اهمیت است زیرا با این کار می‌توانیم در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف انقلاب بکار بگیریم، زیرا هر هنرمندی نمی‌تواند نقش‌های خاص را به خوبی اجرا کند چون درکی نسبت به آن ندارد ولی همین هنرمند در یک نقش دیگر شاید بتواند به بهترین شکل به بازی بپردازد .

این مسئول با اشاره به این که هنرمندان باید انقلاب را به خوبی ترسیم کنند تصریح کرد: برخی این انقلاب را بد متوجه می‌شوند و با دوران شاه و طاغوت قابل مقایسه نیست و هنرمندان باید این تفاوت را به مردم بگویند .

وی در پایان تاکید کرد: در شعر، فیلم سازی و رشته‌های دیگر هنری باید به شکلی عمل کنیم تا بتوانیم هنر واقعی را به مردم بفهمانیم و آنها را به سمت ارزش‌ها سوق دهیم .

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار