مدیر کل استاندارد استان یزد با اشاره به وجود نمايندگي استاندارد تنها در شهرستان میبد، گفت: گسترش دفاتر استانداردسازی در ساير شهرستان‌هاي استان در دستور کار این اداره کل است.
کد خبر: ۷۲۴۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹ 11 March 2019

«محمد حسین ماجدی اردکانی» در نشست شورای معاونان این اداره کل که به منظور بررسی عملکرد سال 97 و برنامه ‎ ریزی سال 98 تشکیل شده بود، افزود: ایجاد دفاتر استانداردسازی موجب نظارت بیشتر بر روند تولید، ارائه خدمات و ارتقای کیفیت کالاهای تولیدی به ویژه در مناطقی که نمایندگی استاندارد وجود ندارد می شود.

وی ادامه داد: تاکنون سه دفتر استانداردسازی در دانشگاه آزاد اسلامی واحدیزد، کانون کارشناسان دادگستری استان یزد و سومین دفتر در محل اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا، نقره و جواهر یزد با حضور مسئولان اداره کل استاندارد استان افتتاح شده است.

دبیر کارگروه استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان در ادامه تصریح کرد: در شهرستان میبد دارای نمایندگی استاندارد هستیم ولی در دیگر شهرستان ‎ ها که نمایندگی استاندارد وجود ندارد با مذاکراتی که با فرمانداران هر شهرستان داشته و داریم، به دنبال ایجاد دفاتر استانداردسازی هستیم تا از این طریق، مسیر استانداردسازی و توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد و دیگر موضوعات مرتبط بین مرکز استان و شهرستان را به کوتاه ترین حد ممکن برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کارشناسان اداره کل و همچنین کارشناسان شرکت ‎ های بازرسی و نمونه‏برداری، به طور متوسط و حداقل چهار بار در سال از واحدهای تولیدی و مراکز خدماتی کل مناطق استان بازدید و بازرسی ‎ های لازم را انجام می‏دهند و در واقع از این طریق، اداره کل استاندارد استان یزد بر روند تولید و چگونگی ارائه خدمات در استان نظارت دارد.

ماجدی اردکانی در پایان افزود: از سال 94 تاکنون، 19 جلسه شورای استاندارد و کارگروه استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات در استان تشکیل شده که در برنامه است تا مصوبات تمام نشست ‎ های مرکز استان و شهرستانها توسط مسئولان ذیربط اجرایی شود، ضمن این که پیگیر هستیم تا برای سال 98 با الهام از تجارب گذشته، برنامه ‎ های بهتر و کامل‏تری ارائه شود.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار