رئیس شورای هیات های مذهبی استان یزد گفت: این هیات ها از آغاز شروع جمع آوری کمک‌ها برای مناطق آسیب دیده افزون بر یک میلیارد ریال کمک نقدی به این مناطق ارسال کرده‌ اند.
کد خبر: ۷۳۳۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳ 11 April 2019

سید علی فقیه زاده در شورای هیات مذهبی شهرستان یزد با موضوع جمع آوری کمک برای مناطق سیل زده با تقدیر از هیات های استان که از نخستین روزهای حادثه سیل در جمع آوری کمک برای آسیب دیگان در عرصه حضور پیدا کرده‌اند، افزود: مقداری زیادی کمک‌های غیرنقدی نیز توسط هیات مذهبی استان جمع آوری و به دستگاه‌های متولی جهت ارسال به مناطق آسیب دیده تحویل داده شده است.
وی خاطر نشان کرد: در راستای کمک به هموطنان سیل زده نشستهایی با خیران هیات های استان برگزار و کمک‌های خوبی به صورت نقدی و غیر نقدی جذب شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در نشستی با متولیان جشن های نیمه شعبان مقررشد با مدیریت هزینه‌ها و کاهش هزینه‌های غیر ضرور بخشی از هزینه‌ها به مناطق آسیب دیده از سیل‌های اخیر اختصاص داده شود.
رییس شورای هیات های مذهبی استان با تاکید بر تداوم جمع آوری کمک‌های مردمی توسط هیات مذهبی افزود: این کمک ها پس از جمع آوری جهت ارسال به مناطق آسیب دیده در اختیار دستگاه‌های متولی قرار می‌گیرد.
همچنین معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از کمک‌های مردم استان به مناطق سیل زده گفت: مردم استان یزد همیشه در بحران‌های مختلف در کمک به هموطنان خود پیشگام بوده‌اند.
حجت الاسلام علی کارگر با اشاره به جایگاه هیات مذهبی به عنوان یکی از گروه‌های تاثیرگذار با جامعه مخاطبین گسترده اظهار داشت: هیات مذهبی باید از جایگاه معنوی و همچنین محوری خود در جهت کمک به هموطنان سیل زده به بهترین نحو استفاده کنند.
وی تصریح کرد: برپایی موکب به همت هیات مذهبی در مناطق سیل زده و پخت غذای گرم از جمله اقدامات ضروری است که باید در دستور کار هیات استان قرار گیرد.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت: البته باید توجه داشت کمک‌های مردمی به بازه زمانی خاصی محدود نشود و تا حل مشکلات هموطنان سیل زده ادامه داشته باشد.
در این نشست، هر یک از اعضا به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در جهت سرعت بخشیدن به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای ارسال به مناطق آسیب دیده پرداختند.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، یکهزار و 500 هیات مذهبی دارد و به حسینیه ایران مشهور است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار