امام جمعه یزد تاکید کرد:
امام جمعه یزد با بیان این‌که تمام ظرفیت‌ها برای اصلاح و تقویت سیل‌بندها مورد استفاده قرار گیرد گفت: رودخانه فصلی یزد تا حد نیاز برای کنترل سیل احتمالی احیا شود.
کد خبر: ۷۳۴۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵ 14 April 2019

آیت‌الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» به همراه «محسن صادقیان» معاون عمرانی استانداری یزد، مدیران کل آب منطقه‌ای، منابع طبیعی، مدیریت بحران و مدیرکل پدافند غیرعامل یزد، از سیل‌بندها و رودخانه قدیم یزد بازدید کرد.

در این بازدید مدیران کل حاضر به بیان توضیحاتی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در راستای مدیریت سیل احتمالی روزهای آینده و همچنین مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد پرداختند.

آیت الله «محمدرضا ناصری یزدی» در این بازدید با اشاره به این که لازم است تمام تمهیدات لازم و آمادگی کامل در ارتباط با مدیریت بحران‌های احتمالی در استان اندیشیده شود اظهار کرد: بحث مدیریت بحران موضوعی نیست که بخواهیم نادیده بگیریم و همیشه و در هر لحظه باید آمادگی کامل در این زمینه وجود داشته باشد.

وی با بیان این‌که حفظ حریم رودخانه‌ها و مناطقی که احتمال سیل در آن وجود دارد ضروری است گفت: نمی‌توان گفت چون در یزد باران کم می‌بارد خطری از بابت سیل وجود ندارد و به همین بهانه به حریم‌های آبی تجاوز کنیم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: در بحث سیل‌بندها هم باید ظرفیت‌های استان برای پاکسازی این فضاها از نخاله‌ها و خاک‌های اضافی مورد استفاده قرار گیرد و ارتفاع سیل‌بندها هم به حد استاندارد و مورد نیاز افزایش پیدا کند تا شاهد وجود مشکل نباشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: از جمله مهمترین مسائلی که در بحث سیل بندها و آب باران وجود دارد این است که این آب باید به صورتی هدایت شوند تا زمینه فرو رفتن آب و تزریق آن به سفره‌های زیرزمینی وجود داشته باشد تا به این ترتیب مشکلات استان ناشی از خشک‌سالی هم کمتر شود.

وی در پایان به وضعیت رودخانه قدیمی یزد اشاره و خاطرنشان کرد: این که این رودخانه الان در برخی نقاط به صورت کامل پر‌شده اصلا مناسب نیست و باید آمادگی کامل برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی را داشته باشیم به همین دلیل ضرورت دارد که مسیر رودخانه دوباره تا حدی که بتواند بحث سیل احتمالی را کنترل کند، باز شود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار