مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته و بازديد از سیل‌بندهای چهارگانه شهر یزد، خطر سیل این شهر را تهدید نمی‌کند.
کد خبر: ۷۳۴۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶ 14 April 2019

«هادی هادی‌نسب»  با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی جدید به استان، اظهار کرد: در همین راستا جلسات فوق‌العاده‌ای در استان و شهرستان‌ها تشكیل شد تا مسئولان نسبت به بازدید پل‌های بزرگ و کوچک، آب‌روها، مسیل‌ها و نقاط سیل‌گیر و پیشگیری از آبگرفتگی معابر شهری، پیگیری‌های لازم را تا حصول نتیجه انجام دهند.

وی با بیان این که بر اثر بارش‌‌های بهاری، احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیل و آب گرفتگی وجود دارد، افزود: مردم باید هشدارها و توصیه‌های کارشناسان و مسئولان را جدی بگیرند تا میزان آسیب ها و خسارت ها به حداقل برسد.

مدیر کل بحران استان با اشاره به این که مردم نباید به شایعات و مطالبی که در شبکه‌های مجازی جهت تشویش اذهان عمومی پخش می‌شود دامن بزنند، گفت: ضروری است افراد اصل بهداشت روانی که حفظ خونسردی و همدلی با دیگران و توأم با امید به خداوند است را فراموش نکنند.

وی با بیان این که پیشگیری و استقرار تیم‌های عملیاتی در هر بخش و شهرستان با در نظر گرفتن شرح وظایف آنها صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مناسب برای جلوگیری از بحران سیل در استان شناسایی مسیل‌هاست که توسط فرمانداری و شهرداری شهرستان‌ها صورت گرفت و از مستحکم بودن سیل‌بندها اطمینان حاصل شد.

این مسئول در پایان گفت: با توجه به بازدیدهای انجام شده و اقدامات صورت گرفته از سیل‌بندهای چهارگانه شهر یزد، خطر سیل این شهر را تهدید نمی‌کند ولی باید اقدامات لازم را در خصوص پیشگیری و آمادگی در برابر مخاطرات در همه زمان ها داشته باشیم و ریسک‌های موجود را کم کنیم.

هادي نسب در اين باره عنوان كرد: در همین راستا، بیمه یکی از روش های متداول است، بنابراین به شهروندان و هم چنین روستاییان عزیز تاکید می شود که نسبت به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی و تجاری خود براي كاهش ريسك خطر اقدام کنند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار