رئیس اتحادیه فخاران یزد :
رئیس اتحادیه صنف فخاران استان یزد با اشاره به وضعیت مناسب نیروی کار در استان گفت: متاسفانه کوره‌های آجرپزی دستی و صنعتی تعطیل است و تولید نداریم.
کد خبر: ۷۳۷۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲ 23 April 2019

مجتبی ذوالفقاری با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: در سال جدید به‌رغم وجود نیروی کار متناسب در واحد‌های تولید آجر یزد که عمدتا اتباع خارجی هستند، به دلیل افزایش افسار گسیخته نرخ دستمزد کارگران خشت زنی، کوره های آجرپزی تعطیل است.

وی با بیان اینکه مجموعه فخاران یزد اعم از تولیدکننده های دستی و صنعتی با توقف کار و تولید جهت جلوگیری از افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمت ها متحد شدند ادامه داد: در حال حاضر تمامی واحد های تولید آجر یزد در بخش خشت زنی تعطیل هستند و تولید ندارند.

رئیس اتحادیه فخاران یزد اضافه کرد: ادامه این روند جدا از افزایش غیر معمول قیمت آجر در یزد تبعات دیگری نیز در پی داشت، از جمله هجوم کارگران دیگر مشاغل به این کار بود.

وی عنوان کرد: کارگران مشاغل دیگر به رغم سختی و سنگینی این حرفه، تنها به دلیل دستمزد وسوسه انگیز علاقه وافری برای فعالیت در این زمینه از خود نشان می دهند.

ذوالفقاری افزود: افزایش دستمزدها در این صنف، در دیگر مشاغل بویژه در حوزه مسکن و کارگران ساختمانی و به طبع در دیگر قیمت های حوزه مسکن نیز تاثیر گذار خواهد بود.

وی با طرح این سوال که مقصر گرانی نرخ آجر کیست بیان داشت:از مسئولان استان نیز در این زمینه درخواست کمک شده که امیدواریم هر چه بیشتر در این خصوص با اتحادیه صنف فخاران یزد همکاری شود.

رئیس اتحادیه فخاران یزد اظهار داشت: اتحادیه صنف فخاران یزد با تصویب و ابلاغ نرخ دستمزدها متناسب با شرایط فعلی بازار به واحد های تولید در حال کنترل و جلوگیری از افزایش بی رویه نرخ آجر در یزد است.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار