یزد - ایرنا - تعدادی از شهروندان یزدی از عصر تا شامگاه سه شنبه در اعتراض به ضرب و شتم پدر شهید مدافع حرم سیدمهدی سادات با اجتماع در مقابل مرکز درمانی که این پدر شهید در آنجا بستری شده، دستگیری ضارب این پدر شهید را خواستار شدند.
کد خبر: ۷۳۷۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹ 24 April 2019

 شرکت کنندگان در این اجتماع که تصاویری از شهید مدافع حرم سیدمهدی سادات که از مهاجران افغانستانی مقیم ایران است، را در دست داشتند، پرهیز از هر گونه تبعیض در این زمینه بین اتباع بیگانه و سایر شهروندان را مورد تاکید قرار دادند و از پلیس و مسئولان دادگستری رسیدگی سریعتر به این پرونده و دستگیری ضارب پدر شهید مدافع حرم را خواستار شدند.
پدر شهید «سید مهدی سادات» عضو لشکر فاطمیون که 13 شهریور 95 در دفاع از حریم اهل بیت در سوریه به شهادت رسید، به علت درگیری همسایگی با یک شهروند یزدی در 27 اسفندماه سال گذشته به شدت زخمی شد و هم اکنون در بیمارستان شهید رهنمون یزد بستری است.
برادر شهید سادات شامگاه سه شنبه به ایرنا گفت که پدرش در کماست و حال عمومی او رضایت بخش نیست و اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید رهنمون تحت درمان قرار دارد.
این برادر شهید رسیدگی مسوولان استان به پرونده ضارب پدرش را مورد تاکید قرار داد و گفت: اکنون ضارب متواری شده که امیدواریم هر چه سریعتر توسط پلیس دستگیر شود.
پایگاه خبری پلیس استان یزد نیز امروز اعلام کرد: تمام تلاش خود را برای دستگیری ضارب متواری به کار خواهد گرفت.
به گزارش این پایگاه، پلیس پس از اطلاع از درگیری یکی از همسایگان با پدر شهید مدافع حرم و مجروح شدن آن بلافاصله به محل اعزام و با شناسایی فرد ضارب، وی را دستگیر کرده اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی افسر نگهبان کلانتری و نیز مداخله یکی از کارکنان، این متهم آزاد شده است.
فرمانده انتظامی یزد پس از اطلاع از این واقعه با دلجویی از خانواده شهید مدافع حرم، 2 نیروی خاطی کلانتری را تا اطلاع ثانوی و روشن شدن پرونده از کار معلق و دستور سریع برای دستگیری متهم را صادر کرد.
پدر شهید مهدی سادات اواخر تیرماه سال 97 با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان یزد در خصوص شهادت فرزندش گفت: سید مهدی را حضرت زینب (س) دعوت کرده بود و او هم لبیک گفت تا شرمنده دخترالمومنین (ع) و حضرت ابوالفضل در قیامت نشود.
وی در مورد سوریه رفتن پسرش افزود: روزی سید مهدی نزد من آمد و گفت می خواهم بروم از حریم جدم حضرت زینب (س) در سوریه دفاع کنم تا رضایت ندهی نمی توانم بروم ، وقتی پسرم نام حضرت زینب (س) را به زبان آورد خدا گواه است بی درنگ و بدون تردید گفتم پسرم تو برای دفاع از حریم زینب (س) می روی ، برای دفاع از اسلام و قرآن می روی ، راه خوبی انتخاب کردی ،من 'نه 'بگویم و مانع شوم آنگاه شرمنده ائمه (ع) می شوم.
هم اکنون حدود 100 هزار شهروند افغان با مجوز رسمی در استان یزد سکونت دارند.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار