مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: بیش از ۲۵۰ هزار نفر در طرح کنترل فشارخون غربالگری می‌شوند.
کد خبر: ۷۴۳۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴ 11 May 2019

محمدرضا صادقیان مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به این که درصد زیادی از مرگ و میر‌ها در کشور به دلیل ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است، گفت: یکی از عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی فشار خون بالا در افراد است.

وی با اشاره به این که این طرح از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا نیمه تیر ادامه دارد، افزود: در این طرح بیش از ۲۵۰ هزار نفر غربالگری فشار خون می‌شو ند.

صادقیان اظهار داشت: مرحله اول این طرح که در ماه رمضان برگزار می‌شود، بیشتر موضوع اطلاع رسانی صورت می‌گیرد، اما غربالگری فشار خون با قوت بیشتری بعد از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

وی با اشاره به این که فشار خون تمام افراد بالای ۳۰ سال، خانم‌های باردار و افرادی که سابقه بیماری‌های کلیوی دارند، اندازه گیری می‌شود و نتیجه آن از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی می‌شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود نیمی از جمعیت بالای ۳۰ سال که حدود ۵۶۰ هزار نفر در استان است در این فاصله غربالگری شوند.

مدیرگروه بیماری‌های غیرواگیردانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: این کمپین با هدف شناسایی، کنترل و اطلاع رسانی انجام می‌شود که امیدواریم با انجام آن گام مهمی در راستای پیشگیری و کنترل این بیماری در استان برداشته شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار