مدیر کل انتقال خون یزد:
مدیر کل انتقال خون یزد از مردم خواست با مراجعه به مراکز انتقال خون، نیاز بیماران نیازمند در ماه مبارک رمضان را نیز تامین کنند.
کد خبر: ۷۴۳۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵ 12 May 2019

«نقی تقوایی»در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به نیاز روزانه بیمارستان‌ها به خون و فرآورده ‎ های خونی از شهروندان درخواست می‏شود با مراجعه به مراکز انتقال خون نیاز بیماران نیازمند در بیمارستان‌ها را تامین کنند.

وی با اشاره به زمان خونگیری در ماه رمضان، افزود: پایگاه مرکزی یزد واقع درصفاییه میدان ابوذر در شیفت صبح از ساعت ۷:۱۵ تا ۱۳:۱۵ و در شیفت عصر از ساعت ۱۷:۴۰ تا 23:10، مرکز ثابت خونگیری آزادشهر از ساعت ۸ تا12:30، پایگاه انتقال خون شهرستان اردکان هم در شیفت صبح از ساعت ۷ تا ۱۳ و در شیفت عصر از ساعت ۲۱ تا ۲۳ بجز پنجشنبه‌ها و پایگاه انتقال خون شهرستان میبد از ساعت ۸ تا 12:30 مشغول به فعالیت هستند.

مدیر کل انتقال خون استان گفت: شهروندانی که برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه می‌کنند، کارت شناسایی معتبر به همراه خود داشته باشند.

تقوایی گفت: در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده‌های خون در وضعیت مناسب قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست‌های مراکز درمانی است و حتی در گاهی مواقع که استان‌های همجوار که اعلام نیاز کنند، پاسخگوی آن‌ها نیز هستیم.

یادآور می‎شود: استان یزد در زمینه‌های اهدای خون مستمر، میزان متوسط اهدای خون و میزان سلامت خون جزء استان‌های برتر در کشور است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار