یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید براساس منافع ملی تصمیم بگیریم و اقدام کنیم گفت:‌ تصمیمی که شورایعالی امنیت ملی گرفت سنجیده بود.
کد خبر: ۷۴۳۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱ 12 May 2019

محمدرضا تابش در پاسخ به تحلیل رفتار دوگانه جنگ و مذاکره با ایران ازطرف امریکا افزود: هدف امریکا اعمال سیاست بیم و امید و بلاتکلیف نگاه داشتن مردم و حاکمیت در اتخاذ تصمیمات راهبردی است؛ از سیاستمداران آمریکایی، صدای واحدی به گوش نمی رسد.
وی تصریح کرد: یک روز هدف از اعمال فشارها را تغییر رفتار ایران می دانند و روز دیگر سودای تغییر رژیم در سر می پرورانند و اخیرا آقای ترامپ مذاکره با ایران برای جلوگیری از دستیابی به سلاح هسته ای را خواستار شده است.
تابش اظهار داشت: به مصداق این مثل معروف که آزموده را آزمودن خطاست، به اقای ترامپ یاداوری می کنم چه کسی از توافق نامه برجام که یک معاهده بین المللی مقوم صلح و امنیت جهانی بود،خارج شد؟ چه تضمینی وجود دارد در مذاکره ای که خواستار انجام آن هستید، مجددا دبه در نیاورید؟.
تابش در عین حال اختلاف نظر در هیات حاکمه آمریکا را فرصتی برای دستگاه دیپلماسی کشورمان دانست که حداکثر استفاده را از این موضوع برای تامین منافع ملی و به کنار راندن جنگ طلب ها در هیات حاکمه آمریکا ببرد و صحنه به نفع ایران رقم بخورد.
این نماینده در پاسخ به اینکه راهکار مقابله با این هجمه ها چیست، گفت: در داخل کشور ایجاد وفاق و وحدت ملی بین آحاد مردم و حاکمیت از ضروریات است؛ همبستگی ملی در مقابل زورگویی بین المللی، بسیار کارساز است.
وی با بیان اینکه زمینه نارضایتی ها بین مردم باید شناسایی و نسبت به رفع آنها با کارامدتر کردن مدیریت ها و رفع کژی ها و کاستی ها و مبارزه قاطع با فساد و رانت خواری اقدام شود یادآور شد: مردم را محرم بدانیم و از بازگو کردن واقعیت ها با آنها واهمه نداشته باشیم، مردم در حفظ و حراست از انقلاب، سنگ تمام گذاشته اند و برای حفظ و پایداری ایران عزیز از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.
تابش افزود:‌ در بعد بین المللی همانگونه که قبلا گفتم استفاده حداکثری از تفاوت دیدگاه هیات حاکمه آمریکا در مورد ایران و به نفع منافع ملی ما باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.
وی اضافه کرد:‌ با توجه به موقعیت ممتاز بین المللی ایران بعد از برجام که کشورهای دنیا را کنار خویش و در مقابل امریکا داشت، دستگاه دیپلماسی ما باید تلاش کند نگذارد امریکا کشورهای منطقه و دنیا را علیه ما متحد و منسجم کند و مقاصد خویش را پیش ببرد.
تابش افزود:‌ مقاوم سازی اقتصاد و برونگرایی با هدف استفاده از موقعیت های اقتصادی کشورهایی که کمتر تحت تاثیر سیاست های امریکا قرار می گیرند از جمله موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت.
مرکز شهرستان 98 هزارنفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار