پیکارهای کبدی ساحلی قهرمانی استان یزد (جام رمضان)، جمعه شب با حضور جمعی از مسئولان و هواداران با شرکت 6 تیم در 2 گروه در زمین ساحلی مجموعه ورزشی سلمان محله محمودآباد (مردآباد) یزد آغاز شد.
کد خبر: ۷۴۵۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸ 18 May 2019

در این رقابت ها تیم های هیات کبدی بهاباد، باشگاه پاکنژاد، تیم 14 معصوم(ع) امام شهر، باشگاه فهادان، صدرا و یگان ویژه به صورت دوره ای و مجتمع رقابت های خود را برگزار می کنند.
در اولین شب مسابقات تیم کبدی باشگاه شهید پاکنژاد یزد با نتیجه 30 بر 12 بر تیم هیات کبدی بهاباد غلیه کرد و باشگاه فهادان موفق شد حریف خود تیم صدرا را با نتیجه 41 بر 12 شکست دهد.
در پایان این رقابت ها تیم های اول تا سوم مشخص و تجلیل می شود.
کبدی یا زو نوعی ورزش است که بیشتر در هند و پاکستان و ایران رواج دارد، سال 1381 برای نخستین‌بار مسابقات قهرمانی این بازی برای مردان در سطح آسیا برگزار شد.
مهاجمان 2 تیم در حالی که به‌طور مرتب کلمه «کبدی‌کبدی» را تکرار می‌کنند با انجام حرکات حمله و دفاع و جابه‌جایی تلاش می‌کنند تا با لمس کردن یا گرفتن یار تیم مقابل بتوانند به بالاترین امتیاز دست یابند.
تعویض در این بازی هیچ محدودیتی ندارد، در صورت تساوی 2 تیم در وقت ‌قانونی، 5 حمله از سوی هر کدام از 2 تیم انجام می‌شود و اگر باز هم مساوی شدند حمله یک‌به‌یک پِیگیری می‌شود.
ورزش کبدی در استان فعال است.
استان یزد 47 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار