معاون بهداشتی علوم پزشکی یزد خبر داد؛
معاون بهداستی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: فشار خون در دو سال گذشته بيش از دو هزار و 400 يزدي را به کام مرگ کشانده است .
کد خبر: ۷۴۶۵۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱ 20 May 2019

دکتر«محمدرضا دهقانی» با اشاره به آغاز فاز نخست طرح ملی بسیج فشار خون در استان یزد همزمان با دیگر استان‌های کشور، اظهار کرد: ابتلا به فشار خون از جمله مهمترین عوامل شیوع بیماری‌های غیرواگیر و مختلف است.

‌وی با بیان این‌که طبق بررسی‌های انجام شده متأسفانه بیش از 30 درصد یزدی‌های بالای 3 سال مبتلا به فشار خون هستند، افزود: کاهش مصرف نمک و اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی از جمله عوامل تأثیرگذار در کاهش آمار ابتلا به فشار خون در استان و کشور است.

معاون بهداستی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه مدیریت استرس را از دیگر موارد موثر در کاهش آمار ابتلا به فشار خون دانست و گفت:‌ تحرک بدنی مناسب و عدم مصرف دخانیات نقش مهمی در کنترل فشار خون بین اقشار مختلف جامعه به ویژه به افراد بالای 30 سال ایفا می‌کند.

دهقانی با بیان این‌که بسیاری از افراد از فشار خون خود بی‌اطلاع هستند، تصریح کرد:‌ فشار خون در دو سال گذشته بيش از دو هزارو 400 يزدي را به کام مرگ کشانده است .

وی در پایان با اشاره به آغاز بسیج کنترل فشار خون و ادامه این طرح تا 15 تیرماه، خاطرنشان کرد: مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت استان و تیم‌های ثابت و سیاری آماده ارائه خدمات در خصوص هستند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار