مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد گفت: پروانه‌های سطح شهر یزد نه برای کشاورزی و نه برای سلامتی انسان هیچ تهدیدی ندارند.
کد خبر: ۷۴۶۵۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰ 20 May 2019

چند روزی است که در استان یزد به واسطه حضور پرشمار پروانه سبب بروز مشکلات و ایجاد دغدغه در بین شهروندان یزدی به این منظور که آیا این پروانه بیماری‌های خاصی دارند و یا اینکه عمر حضور آنها در استان به چه اندازه است ایجاد شده است.

در این راستا مرتضی فتاحی اردکانی، مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد با تاکید بر اینکه شهروندان یزدی از حضور پروانه‌ها در سطح شهر نگرانی خاصی نداشته باشند اظهار داشت: این پروانه از نظر کشاورزی و بهداشتی مشکل خاصی را به وجود نمی‌آورند و در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی حضور این پروانه‌ها در سطح شهر را به علت وزش‌های باد دانست که سبب می‌شود از سمت مراتع به مناطق شهری کشیده شوند خاطرنشان کرد: این پروانه‌ها نقشی در بروز خسارت‌های کشاورزی ندارند و شهد خوار و از شیره و شهد گیاهان تغذیه می‌کنند.

فتاحی اردکانی به طول عمر این گونه پروانه‌ها اشاره کرد و افزود: پروانه‌ها حشرات بالغی هستند که پس از گذران طول عمرشان از بین می‌روند و مشکلی خاصی هم برای انسان به وجود نمی‌آورند.

مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد در پایان گفت: طول عمر مفید پروانه‌ها بین ۱۰ الی ۱۵ روز است و پس از تخم گذاری به واسطه این طول عمر کوتاه از بین می‌روند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار