معاون بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران:
معاون بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: در حال حاضر در استان یزد بالغ بر ۲۵۰میلیون تن ذخیره جدید اکتشافی در حوزه سنگ آهن موجود است.
کد خبر: ۷۴۷۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷ 22 May 2019

حسام پور مقدم علی معاون بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در نشست بررسی مسائل و مشکلات کارگری و ذخائر آنومالی‌های تحت پوشش مجتمع فلات مرکزی با بیان اینکه طبق مطالعات انجام شده طی سال‌های اخیر حدود ۵۰آنومالی یا ظرفیت سنگ آهن و فلزی شناسایی شده است گفت: خوشبختانه کار‌های مطالعاتی بر روی تمامی ذخایری که عوارض نداشته اند انجام شده و باعث افزایش ذخیره قابل توجهی در استان شده است که به صورت پیوسته فعال سازی می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر در حوزه استان یزد حدود ۲۵۰میلیون تن ذخیره جدید اکتشافی در حوزه سنگ آهن داریم و امیدواریم با وجود ذخایر متعدد در حوزه‌های ذغال سنگ حرارتی و فسفات بتوانیم آن‌ها را توسعه دهیم.

معاون بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به اینکه از طریق سرمایه گذار بخش خصوصی چند معدن از جمله زاغیا بافق فعال سازی شده است، تصریح کرد: فعالیت معدن آنومالی شمالی بافق هم بزودی به طور جدی آغاز می‌شود و ظرفیت بیشتری را در بحث کنسانتره و سنگ آهن برای استان فراهم می‌کند.

پور مقدم علی با اشاره به طرح جامع فولاد کشور تاکید کرد:بر این اساس باید فعالیت به گونه‌ای انجام شود که متعادل نگه داشتن بین مواد اولیه را فراهم کند.

وی افزود: بحث کارخانجات کنسانتره را به طور جدی پیگیر هستیم تا با واگذاری، معادن موظف شوند که کارخانه فرآوری هم احداث کنند.

معاون بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان اینکه بالغ بر ۴۰درصد توزیع در اختیار اداره صمت گرفته تا صنایع پایین دست بدون مواد اولیه و سنگ باقی نمانند گفت:در راستای طرح جامع باید تعادل بین مواد اولیه انجام شود که این اقدام نوید دهنده رشد توسعه صنعتی شهرستان است.

افزایش ۳۵۰نفری نیروی انسانی با فعال سازی بخش‌های جدید
وی با اشاره به بحث نیروی انسانی بیان کرد: سعی شده اشتغال موجود پایدار بماند، زیرا فعالیت‌های معدنی پایداری طولانی مدت دارند و در بحث اشتغال جدید، با فعال سازی بخش‌های جدید بالغ بر ۳۵۰نفر نیروی جدید جذب می‌شوند که ظرفیت اشتغال بیشتری برای شهرستان فراهم می‌کند.

پور مقدم علی افزود:سرمایه گذاری‌های انجام شده برای کشور است و باید سنگ مورد نیاز به گونه‌ای فراهم شود که با کمبود مواجه نشویم.

نشست بررسی مسائل و مشکلات کارگری و ذخائر آنومالی‌های تحت پوشش مجتمع فلات مرکزی، نحوه واگذاری ها، سرمایه گذاری، بهره برداران معادن و تسریع در احداث واحد‌های جوار معدنی در بافق برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار