موبد زرتشتیان:
رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران با حضور در مجلس عزای حسینی در بیت آیت‌الله علوی بروجردی، امام حسین (ع) را بهترین محورهای وحدت میان کل انسان‌ها دانست و گفت: زرتشتیان از کهن‌ترین زمان‌ها، پای ثابت شرکت در مجالس عزاداری‌ها هستند.
کد خبر: ۷۷۸۳۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷ 07 September 2019

حضور در مجالس عزای اباعبدالله الحسین (ع) پیرو و مذهب خاصی نمی‌شناسد. هنگامی که ماه حزن و اندوه حسینی فرا می‌رسد، انسان‌های آزاده و ظلم‌ستیز همپای با شیعیان در مجلس روضه سید و سالار شهیدان حاضر می‌شونند و در سوگ شهادت سرور آزادگان اشک ماتم می‌ریزند.

موبد اردشیر خورشیدیان و رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران نیز با حضور در مراسم عزاداری روز ششم ماه محرم در دفتر آیت‌الله علوی بروجردی که روز گذشته (جمعه ۱۵ شهریورماه) همراه با دیگر هموطن مسلمان خود به بیان ابراز ارادت همکیشانش به ساحت امام حسین (ع) سخن گفت.

امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت و جهانیان است

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) فقط متعلق به مسلمانان نیست، بلکه متعلق به همه بشریت و جهانیان است، افزود: زرتشتیان از کهن‌ترین زمان‌ها، پای ثابت شرکت در مجالس عزاداری‌ها هستند. ماه محرم ماهی است که انقلاب بزرگ و شکوهمند معنوی امام حسین(ع) در آن رخداده است و ما زرتشتیان مفتخریم که پای ثابت شرکت در این مجالس هستیم.

زرتشتیان از کهن‌ترین زمان‌ها پای ثابت شرکت در  عزای حسینی هستند

خورشیدیان با تأکید بر اینکه ما غیرمسلمانان و پیروان دین زرتشت هم از انقلاب و قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا، درس‌های زیادی گرفتیم، بیان داشت: زرتشتیان از ابتدایی که متوجه شدند امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان، توسط یزید و یزدیان به شهادت رسیدند، همه متأثر شدند و از کهن‌ترین زمان ها، سعی کردیم در این مجالس شرکت کنیم و بازهم شرکت خواهیم کرد و امروز هم سپاسگزاریم که به این مجلس دعوت شدیم.

وی ادامه داد: ما زرتشتیان سعی می‌کنیم ضمن شرکت در مجالس عزاداری سیدالشهدا (ع)، روح بلند و معنویت ایشان را در جان و دل خود جا دهیم تا حق‌خواهی و حق‌گویی ایشان، به عنوان سرمشق تمام مراحل زندگی‌مان باشد.

 باید با بهره‌گیری از شعور حسینی بتوانیم با یزیدیان زمانه مقابله کنیم

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران با بیان اینکه باید با بهره‌گیری از شعور حسینی و اندیشه امام حسین (ع)، بتوانیم با یزید و یزیدیان زمانه مقابله کنیم، تصریح کرد‌: شعور امام حسین (ع) چیزی است که همه ما انسان‌ها باید درک کنیم، چرا که عملکرد ایشان، کارهای بزرگ و از خودگذشتگی‌هایی که ایشان کردند، در تاریخ بشریت بی‌نظیر است.

اندیشه حسینی مانند نوری است که تاریکی‌ها را از بین می‌برد

وی افزود: اندیشه و تفکر حسینی مانند نوری است که تاریکی‌ها را از بین خواهد برد و تمام جهان را سراسر روشنی و پر از وحدت و دوستی خواهد کرد. اگرچه زرتشت می‌گوید ما خواهان آن هستیم تا در زمره کسانی باشیم که مردم را به سمت راستی و نیکی سوق می‌دهند.

خورشیدیان ابراز داشت: شما مسلمانان هم به رفتن در صراط مستقیم و حی علی خیرالعمل تأکید دارید و همین دو واژه بزرگ می‌تواند انسجام ملی را بیشتر کرده و روز به روز وحدت را افزایش دهد تا اگر دشمنان این اتحاد ما را ببینند، بترسند و اگر دوستان می‌بینند خوشحال شده و آن‌ها هم به ما ملحق شوند. 

امام حسین (ع) بهترین محورهای وحدت میان کل انسان‌ها است

وی امام حسین (ع) را بهترین محورهای وحدت میان کل انسان‌ها دانست و ادامه داد: ما زرتشتیان از همان دوران کودکی در مجالس ماه محرم و عزاداری امام حسین (ع) به عنوان یک شخصیت والا شرکت می‌کردیم و خودمان را با شما شیعیان و محبان اباعبدالله (ع) همدرد می‌دانیم.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار