رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد در نامه ای از محمدعلی طالبی استاندار، توقف فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی ، اداره ها و بانک‌ها را تا ۱۵ فروردین ماه خواستار شد و گفت: در حمایت از سلامت مردم نسبت به تعطیلی ۳۸ هزار واحد صنفی اقدام شد.
کد خبر: ۸۳۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷ 25 March 2020

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این اتاق ، علیرضا حسنی در این نامه نوشت: این تشکل در حمایت از مصوبه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد پیشگیری و مقابه با بیماری کرونا در استان مبنی بر تعطیلی صنوف غیرضروری همکاری فعالی با دولتمردان دارد.

وی تاکید کرد: این موضوع سبب بروز خسارت مادی بسیاری به این واحدها شد و با توجه به شیوع کرونا در استان، نسبت به تعطیلی دستگاه های اجرایی، اداره ها و بانک ها همانند واحدهای صنفی دستور داده شود.

وی از استاندار یزد که مسوولیت ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا را در استان دارد تاکید کرد: قطعا این تصمیم باعث دلگرمی کسبه و اصناف در حمایت از فعالیت اقتصادی آنها نظیر عدم واخواست چک های برگشتی است. 

تا ساعت ۱۴ ، دوشنبه هفته جاری ۷۷۶ نفر در استان یزد به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۷۶ نفر فوت کردند.

از آن زمان تاکنون گزارشی از تعداد افراد مبتلا، فوتی ها و ترخیص شده از بیمارستان ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی یزد در اختیار رسانه ها که دلیل آن اعلام نشد، قرار نگرفت.

با شیوع ویروس کرونا در یزد تمامی واحدهای صنفی غیرضروری استان قبل سال نو تعطیل شد که تعطیلی این واحدها تا ۱۵ فروردین ادامه دارد. 

همچنین چهارم فروردین مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد با بیان اینکه تعطیلی اداره‌ها و بانک‌های دولتی در استان نیازمند تصمیم ملی است، گفت :نظر مثبت مسوولان بارها در این مورد به مراجع مربوط اعلام شد.

 علی صالحی با اشاره به درخواست های فزاینده مردمی برای تعطیلی نهادهای دولتی استان تا ۱۵  فروردین ماه جاری افزود: نظر مثبت مدیریت ارشد استان از طریق مجاری قانونی نیز به دستگاه های ذیصلاح اعلام شد.

 وی اضافه کرد: مردم یزد باید درک کنند که اختیار قانونی این موضوع صرفا در اختیار ستاد ملی است نه استان ، و در صورت موافقت نشدن با این درخواست مبنی بر تعطیلی کامل نهادهای دولتی، پیشنهادهایی برای کاهش فعالیت و نوبتی شدن اداره ها و مرخصی کارمندان وجود دارد که پس از اتخاذ تصمیم، اطلاع‌رسانی می شود .

 

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار