فرمانده انتظامی استان یزد گفت: ماموران پلیس، متهمی را که به بهانه خرید و فروش کاشی و سرامیک مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از ۶۰ نفر کلاهبرداری کرده بود دستگیر کردند.
کد خبر: ۸۸۱۴۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷ 29 July 2020

سردار ‌عباسعلی بهدانی فرد‌ درباره جزئیات این خبر گفت: با توجه به شکایت تعداد زیادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی به بهانه خرید و فروش مصالح ساختمانی مبالغ هنگفتی را از آنها کلاهبرداری کرده است، با توجه به حساسیت موضوع رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد قرار گرفت.

سردار بهدانی فرد ادامه داد: با تحقیقات به عمل آمده محرز شد که متهم با تاسیس یک شرکت فروش کاشی و اقدامات متقلبانه از کارخانه های گوناگون به صورت دراز مدت کاشی و سرامیک خریداری و پول آن را پرداخت نکرده و از سوی دیگر با پیش فروش کاشی و سرامیک به شهروندان، وجه نقد از آنها دریافت و در موعد مقرر از تحویل اجناس خریداری شده خودداری کرده و به جای آن چک های جعلی به شاکیان تحویل داده است.

وی ضمن اشاره به هماهنگی قضائی و کار گسترده اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی ماموران پلیس، افزود: ماموران با اقدامات میدانی و پلیسی مخفیگاه متهم فراری را در شهر یزد شناسایی و این کلاهبردار را که قصد فرار و خروج از کشور را داشت در عملیاتی غافلگیرانه هنگام ورود به مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان یزد خاطرنشان کرد: متهم در اداره پلیس به کلاهبرداری 150 میلیارد ریالی از 60 شهروند با ترفند خرید و فروش مصالح ساختمانی، خیانت در امانت، جعل و استفاده از سند مجعول اعتراف و در اختیار مقامات قضائی قرار گرفت.

سردار بهدانی فرد با بیان اینکه این اقدام به موقع پلیس در دستگیری متهم فراری موجب رضایت مندی و خوشحالی مال باختگان از پلیس را به همراه داشت افزود: شهروندان در زمان خرید و فروش و معامله، مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشند و از اعتماد بی جا به افراد حقه باز پرهیز کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار