کد خبر: ۹۰۷۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹ 07 October 2020

ابراهیم سلمانی مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در مورد چگونگی مبتلا نشدن اعضا خانواده هنگام مراقبت از بیماران کرونایی در دوران قرنطینه خانگی، گفت: خانواده‌ای که دارای یک فرد کرونایی هستند بهتر است یک اتاق مجزا با تهویه مناسب برای شخص بیمار در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: ایجاد فضا و تهویه مناسب برای فرد بیمار در یک منزل بهتر است که در دور از اعضای دیگر این خانواده باشد تا این بیماری به افراد دیگر منتقل نشود.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد با تأکید بر اینکه وسایل مورد استفاده فرد بیمار در یک خانواده باید ضدعفونی و به مرتباً شست‌وشو شود، ادامه داد: همچنین وسایلی مانند بشقاب، قاشق، چنگال، چاقو و وسایل آشامیدن باید از اعضای دیگر خانواده جدا باشد تا از انتقال ویروس جلوگیری کند.

سلمانی گفت: اگر امکان دارد بیمار از سرویس بهداشتی و حمام جداگانه استفاده کند و بعدازاینکه از حمام استفاده کرد اعضاء خانواده حمام را ضدعفونی یا یک روز از حمام استفاده نکنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه فرد کرونایی حتماً باید از ماسک استفاده کند اذعان داشت: افراد مرتبط با بیمار که کارهای مراقبت از وی را انجام می‌دهند برای اینکه خود و اعضای دیگر از شیوع این بیماری در امان باشند، باید موارد بهداشتی را به‌صورت کامل رعایت کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار