نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان‌های خصوصی استان یزد در بحث کرونا هیچ کمکی به حوزه درمان برای کم شدن فشار کاری بر بیمارستان‌های دولتی نکردند.
کد خبر: ۹۰۸۸۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰ 13 October 2020

دکتر سیدجلیل میرمحمدی روز سه‌شنبه در جلسه جانمایی بیمارستان جدید میبد افزود: بیمارستان های خصوصی طبق تجربه بالای ۲۰ ساله بنده در این حوزه، بار بیماران را بر  نمی‌دارند و مخصوصا در دوران شیوع کرونا هیچ کمکی به حوزه درمان جهت کم شدن فشار بر بیمارستان های دولتی نکردند.
این نماینده با بیان اینکه بیمارستان میبد با ظرفیتی که در حال تکمیل‌تر شدن است تا سال های سال جوابگوی نیاز شهرستان خواهد بود و هر توانی پای کار می آید به نظر بهتر است برای همین مجموعه خرج شود، با راه‌اندازی بیمارستان خصوصی در این شهر مخالفت کرد.

وی تصریح کرد: با راه اندازی بیمارستان خصوصی در میبد اولین ضربه را بیمارستان موجود و به تبع آن مردم خواهند خورد زیرا در بیمارستان امام صادق(ع) کمک های بسیار خوبی به افراد نیازمند صورت گرفته و می گیرد در حالی که هزینه های بیمارستان خصوصی برای مردم قابل پرداخت نیست.
میرمحمدی ادامه داد: این در حالی است که طبیعتا خدمات درمانی مانند خدمات در سیستم هتل‌داری نیست که مردم نسبت به توان مالی خود از خدمات استفاده کنند و حق انتخاب داشته باشند، بلکه بیمار در سیستم درمانی مجبور است میزان تعیین شده هزینه را تقبل کند و چه بهتر که این خدمات در بیمارستان دولتی و با حداقل هزینه به آنها ارائه شود.
رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی استان یزد تاکید کرد: از مسئولین و دست اندرکارانی که پیگیر این موضوع هستند خواهش می کنم فکر تاسیس بیمارستان خصوصی را از ذهن پاک کنند.

به گفته وی آنها باید هر توانی دارند برای تجهیز همین بیمارستان موجود جهت تقویت بخش هایی مانند فاز یک، اورژانس و پارکینگ و ... بگذارند، زیرا همین بیمارستان حداقل تا چهار دهه و برای جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر امکان ارائه خدمات دارد.
وی با اعلام حمایت همه جانبه از تقویت بخش درمان دولتی جهت رفاه حال مردم، بیان داشت: مردم ما توان پرداخت هزینه های کمرشکن بیمارستان های خصوصی را ندارند و وقتی می توان با کمترین هزینه به آنها خدمات خوب ارائه کرد، چرا باید زمینه مساعدی برای فشار اقتصادی مضاعف را برای آنها فراهم کنیم؟
دکتر میرمحمدی در ادامه با ارائه گزارشی از پیشرفت های صورت گرفته در تقویت مسائل درمانی در شهرستان، جهت تقویت این حوزه در سال های آینده نیز پیشنهاداتی ارائه و آمادگی خود برای کمک و حمایت کامل را اعلام داشت و در رایزنی تلفنی با برخی از مسئولین مرتبط این مسائل را پیگیری کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار