مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد گفت: برخی مناطق با تراکم مسجد و در برخی مناطق جدید با کمبود مسجد مواجه‌ایم که به زودی اطلس فرهنگی مساجد استان یزد تهیه می‌شود.
کد خبر: ۹۴۳۴۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵ 24 February 2021

ستاد اقامه نماز سال 1370 به دستور مقام معطم رهبری تشکیل شد، اهداف متعددی در محورهای گوناگون را دنبال کرد.

برپایی نماز در ادارات، نماز مدارس‌، کارخانجات، مساجد و نمازخانه‌های بین راهی، توسعه و ترویج فرهنگ نماز از جمله اهداف تشکیل ستاد اقامه نماز بود.

هر ساله اجلاسیه کشوری برگزار می‌شود و در چند سال گذشته در کنار اجرای اجلاس کشور اجلاسیه در استان‌ها هم انجام می‌شود و تصمیمات استانی اتخاذ می‌شود.

اجلاسیه استانی اقامه نماز استان یزد فردا در با حضور ویدیو کنفرانسی حجت‌الاسلام محسن قرائتی و با جمع محدودی از مسئولان استان و اعضای شورای اقامه نماز برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سید علی‌اکبر موسوی اظهار داشت: در اجلاسیه نماز، نواقص و کمبودهای زیرساختی برای برپایی نماز، موانع بر سر راه و عوامل پیشرفت بررسی می‌شود و تصمیم‌گیری‌هایی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هر ساله تفاهم نامه‌ای با دستگاه‌ها داریم، در پایان سال مستندات فعالیت‌های اجرا شده فرستاده و امتیاز به مجموعه فعالیت‌ها داده می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد افزود: خوشبختانه استان یزد از لحاظ سخت‌افزاری محل نماز عبور کردیم اما از لحاظ کیفیت هنوز فاصله داریم، در همه ادارات نمازخانه تک منظوره داریم، در تمام ادارات شهرستان یزد نماز جماعت برگزار می‌شود که باید برای حضور بیشتر فرهنگ‌سازی شود.

موسوی تصریح کرد: استان یزد یک سابقه دارالعباده بودن دارد، این پتاسیل را از سایر جاها تا 80 درصد پیشتاز و جلوتر قرار داده است، ارزیابی‌های استانی سبب شد که فردا شاهد این باشیم که 40 دستگاه دولتی استان لوح تقدیر و لوح شایسته تقدیر دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: در استان یزد تمام مدارس زنگ نماز دارند، نماز جماعت هم در مدارس برگزار می‌شد، اما کمبود امام جماعت روحانی داریم و نزدیک به 70 مدرسه بدون نمازخانه در استان هستند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد خاطر نشان کرد: در استان یزد کمبود مسجد ندارد یعنی منطقه یا روستایی بدون مسجد در استان یزد وجود ندارد، البته در شهرک‌های جدید و محل‌های جدید مشکلاتی است و مسجد محل تناسبی با جمعیت ندارد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار