دبیر شورای سلامت شهرستان مهریز گفت: بیش از سه سال است که در خصوص جمع‌آوری سگ‌های ولگرد جلسه برگزار می‌شود، اما هنوز اقدامی انجام نشده و همچنان به عنوان یک معضل در شهرستان مطرح است.
کد خبر: ۱۱۷۰۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۲ 09 June 2024

به گزارش تابناک یزد، «سعید جعفری» در جلسه شورای سلامت شهرستان مهریز که با دستور کار‌های «جمع آوری سگ‌های ولگرد»، «استخر‌های ناایمن کشاورزی» و «مصرف دخانیات در سنین پایین جامعه» برگزار شد، ضمن انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات جلسه این شورا، گفت: برای جلوگیری از انتشار بیماری‌ها بویژه بیماری هاری باید هر چه سریع‌تر نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی این سگ‌ها اقدام شود.

جعفری همچنین به استخر‌های ناایمن کشاورزی در سطح شهرستان اشاره و بیان کرد: در چند ماه اخیر استخر‌های ناایمن کشاورزی در شهرستان جان دو نفر را گرفته است و برای جلوگیری از این امر نیاز به پیگیری و تلاش دستگاه‌های متولی جهت ایمن سازی آن‌ها دارد.

دکتر «احمد مختاری» مدیر شبکه بهداشت و درمان مهریز نیز بیان کرد: مهریز از شهر‌های بدون دخانیات استان محسوب می‌شود و باید نسبت به موضوع دخانیات و عرضه قلیان حساسیت بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به خطرات استعمال قلیان، اظهار کرد: این اعتقاد وجود دارد که مصرف قلیان کم خطرتر از سیگار می‌باشد این در حالی است که مصرف قلیان در مقایسه با سیگار دود بسیار زیادتری را وارد ریه‌­های فرد مصرف کننده می‌کند.

«احمد آخوندی» سرپرست فرمانداری مهریز هم در این نشست اولویت سلامت را پیشگیری دانست و بیان کرد: اقدامات سلامت باید به سمت پیشگیری محور باشد نه درمان محور.

وی همچنین بر عرضه نان با کیفیت در شهرستان تاکید و تصریح کرد: عرضه نان در شهرستان باید با کیفیت بیشتری باشد تا سلامت مردم تامین شود و این موضوع با تشکیل جلسه با همکاری شورای آرد و نان در دستور کار قرار دارد.

سرپرست فرمانداری بر رونق بیشتر و توسعه ورزش همگانی در شهرستان نیز تاکید کرد و در ادامه از جهادکشاورزی نیز خواست اطلاعات کامل استخر‌های کشاورزی با مشخصات صاحب مزرعه تهیه کند تا نسبت به ایمن سازی آن‌ها اقدام شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت مهریز، جمع آوری سگ‌های ولگرد طبق برنامه عملیاتی توسط بخشداری از دیگر مصوبات این نشست بود.

برچسب ها: یزد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار