مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از ساماندهی راه‌های شهری و روستایی در این حوزه راهداری خبر داد و گفت: روشنایی مسیر یزد-مهریز در حال پیگیری و کارگاه آن فعال است و با پیگیری روزانه به زودی به سرانجام می‌رسد.
کد خبر: ۱۱۶۸۳۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۸ 24 May 2024

به گزارش تابناک یزد، «سیدمحمد رستگاری» در جریان بررسی موضوعات و مسائل حوزه راهداری مهریز پیرو سفر استاندار به این شهرستان، از روکش آسفالت محور تقاطع زردین خبر داد و گفت: در مدت یک ماه آینده روکش محور حد فاصل پمپ بنزین تنگ چنار تا سه راهی زردین انجام می‌شود.

وی از اصلاح و ساماندهی چندین آبراهه در روستا‌های مهریز خبر داد و اظهار کرد: تعدادی آبراهه در برخی مناطق شهرستان مهریز با توجه به حجم بارش‌ها نیاز به تقویت دارد که در دستور کار قرار دارد.

رستگاری تصریح کرد: سه دستگاه آب نمای موجود در محور روستایی گردکوه و بهادران تبدیل به پل آبرو می‌شود که یک دستگاه توسط راهداری انجام و دو دستگاه دیگر به طور مشارکتی توسط راهداری و فرمانداری اصلاح می‌شود.

وی همچنین از بهسازی و مرمت مسیر مهریز -مروست خبر داد و بیان کرد: محور مهریز-مروست در حوزه راهداری شهرستان مهریز و شهرستان مروست و این مسیر یکی از مسیر‌های قدیمی است و تاکنون کار ویژه‌ای برای آن انجام نشده است و به علت جاری شدن سیلاب‌ها و برودت هوا در زمستان نیاز به کار ویژه‌ای دارد و در حال حاضر لکه گیری موضعی در حال انجام است.

وی با بیان این که در حال پیگیری تامین اعتبار برای رفع مشکل، اصلاح، مرمت و ساماندهی مسیر هستیم، از تامین روشنایی محور یزد-مهریز خبر داد و اظهار کرد: روشنایی مسیر یزد-مهریز در حال پیگیری و کارگاه آن فعال است و با پیگیری روزانه به زودی به سرانجام می‌رسد.

«احمد آخوندی» فرماندار شهرستان مهریز هم گفت: این بازدید‌ها با سه موضع ایمن سازی جاده‌های موجود، تعریض موارد مورد نیاز و اصلاح و مرمت مسیر‌های دچار آب بردگی و اصلاح آب نما‌ها و روکش جاده‌های مواصلاتی شهرستان محور مهریز-انار و مهریز-مروست انجام گرفت.

وی همچنین از راه‌اندازی مجتمع بین راهی در محور اصلی مهریز خبر داد و گفت:مجتمع بین راهی با حضور سرمایه‌گذار جدید جهت خدمات بهتر و بیشتر به مسافران و میهمانان راه‌اندازی می‌شود.

آخوندی افزود: پل تخریبی محور کنج کوه از درخواست‌های مردمی بوده که مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد طبق درخواست ماده ۱۸ بحران و موافقت نامه از استانداری فرآیند مناقصه آن تا چند روز آینده برگزار و عملیات ساخت آن شروع شود.

برچسب ها: یزد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار