معاون سوادآموزی استان یزد خبر داد:
معاون سوادآموزی استان یزد گفت: هم‌زمان با ۱۷ شهریورماه، روز جهانی سوادآموزی ثبت‌نام ۳۴۰۰ نفر بی‌سواد و کم سواد در کلاس‌های سوادآموزی سراسر استان آغاز شد.
کد خبر: ۱۱۲۵۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳ 07 September 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، سید علی قریشی با اشاره به حجم ابلاغی سال ۱۴۰۲ سازمان نهضت سوادآموزی به اداره کل آموزش‌و‌پرورش استان یزد اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ تعداد ۹۵۰ نفر بی‌سواد ایرانی و ۴۵۰ نفر بی‌سواد اتباع خارجی ۱۰ تا ۴۹ سال در دوره سوادآموزی ثبت‌نام و پس از گذراندن ۴۰۰ ساعت در یک دوره ۵ تا ۷ ماهه و موفقیت در آزمون‌های پایانی مدرک باسوادی خود را که معادل سوم ابتدایی است، دریافت می‌کنند.

وی افزود: ۵۵۵ نفر ایرانی و ۶۴۵ نفر از اتباع خارجی گروه سنی مذکور نیز در دوره انتقال که مدرک آن معادل ششم ابتدایی است، ثبت‌نام و به تحصیل می‌پردازند که پس از اخذ مدرک می‌توانند در پایه هفتم مدارس روزانه مشغول به تحصیل شوند.

معاون سوادآموزی استان یزد از تحت پوشش بودن ۷۷۰ نفر از دارندگان مدرک سوادآموزی که قصد ادامه تحصیل ندارند، در دوره تحکیم سواد جهت تثبیت و ماندگاری سواد یادکرد و افزود: در کنار آموزش‌های مذکور فعالیت‌های مکمل دیگری نیز از جمله آموزش مهارت رایانه به ۷۰ نفر و آموزش مهارت‌های فنی‌و‌حرفه‌ای، حقوق شهروندی و مهارت‌های اساسی زندگی به ۲۵۰ نفر از ایرانیان بی‌سواد و کم سواد در پنج مرکز یادگیری محلی در شهرستان‌های یزد و مهریز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی معاونت سوادآموزی استان گفت: طرح نماز کلید بهشت با حجم یک هزار و ۱۲۹ نفر و خواندن با خانواده با حجم ۴۲۳ نفر، حلقه‌های کتابخوانی با تعداد ۱۸ حلقه ۱۰ تا ۱۵ نفره و آموزش و توانمند‌سازی ۳۰۰ نفر از آموزش‌دهندگان مؤسسات تحت قرارداد سوادآموزی را از مهمترین فعالیت‌های سوادآموزی استان درسال ۱۴۰۲ است که با اجرای این طرح‌ها شاهد تغییرات مطلوب در زندگی فراگیران خواهیم بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار